Notowania

wiadomości
09.04.2019 17:24

#GdybyNieNauczyciel. Rafał Brzoska: nie byłoby paczkomatów

#GdybyNieNauczyciel to akcja Wirtualnej Polski, pokazująca, że bez nauczycieli nie bylibyśmy tu, gdzie teraz. - Wszyscy przede mną wallenrodyzm wychwalali pod niebiosa. Ja powiedziałem, że głęboko nie zgadzam się z Mickiewiczem. Usłyszałem - siadaj Brzoska, szóstka - wspomina Rafał Brzoska, twórca Paczkomatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Rafał Brzoska dobrze wspomina swoją polonistkę. To ona nauczyła przedsiębiorcę nieszablonowego myślenia

Akcja Wirtualnej Polski #GdybyNieNauczyciel to moment, kiedy możemy pokazać swoim wychowawcom, a niejednokrotnie również przyjaciołom, że ich los nie jest nam obojętny.

Wspomianą szóstkę prezes spółki Integer i twórca paczkomatów InPost dostał od swojej ulubionej nauczycielki języka polskiego z liceum ogólnokształcącego.

- Była niezwykle inspirująca i zmuszała nas do niestandardowego podejścia w zakresie interpretacji tekstów, wierszy, książek czy zdarzeń politycznych - mówi money.pl przedsiębiorca, który sprzeciw wobec myśli Mickiewicza musiał mocno uzasadniać.

Monika Zamachowska wspiera strajk nauczycieli: "Ma na moje dziecko większy wpływ niż ja"

Po tym, jak skrytykował wallenrodyzm, dodał, że kompletnie nie rozumie, dlaczego wszyscy nim się zachwycają.

- Pani profesor poprosiła o rozwinięcie argumentacji. Już wtedy miałem zadatki na dobrego sprzedawcę i skupiłem się na kontestacji myśli wallenrodyzmu. Jak już skończyłem, powiedziała: siadaj Brzoska, szóstka.

Potem pani profesor, jak wspomina twórca paczkomatów, powiedziała, żeby wszyscy otwarcie wyrażali swoje opinie. By nie płynęli z nurtem. Koleżanki i koledzy Rafała Brzoski patrzyli z niedowierzaniem na to, co się właśnie wydarzyło.

- Po tym zdarzeniu pani profesor już często wywoływała mnie do tablicy słowami: a ty Brzoska co o tym myślisz? Zwykle szukałem wtedy innego podejścia, spojrzenia i już do końca liceum miałem z polskiego szóstki. To fantastyczne, że zmuszała nas do innego patrzenia na świat. Gdyby nie ten nauczyciel, to nie byłoby paczkomatów. Nauczyłem się myśleć pod prąd - mówi Rafał Brzoska.

Podzielcie się z nami swoimi historiami! Wiadomości piszcie na adres dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, strajk nauczycieli, oświata
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-04-2019

ju46Każdy chyba miał jednego takiego nauczyciela, który wywarł na niego wpływ

23-04-2019

echNiestety niewieli nauczycieli uczy samodzielnego myślenia, w efekcie czego żyjemy w ciemnogrodzie

23-04-2019

Niceprzyjemny artykuł

Rozwiń komentarze (3)