Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
22.09.2020 10:18

Zwolnienia w Carrefour Polska. Zmiany dotkną tysięcy pracowników

Sieć Carrefour Polska zapewnia, że chce zwolnić około 400 osób. Z informacji money.pl wynika jednak, że zmiany będą znacznie większe. Tylko na Mazowszu sieć chce zmienić umowy 4 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Carrefour)
Pracowników sieci czeka prawdziwa rewolucja (Fot: Carrefour)

Od pewnego czasu Carrefour Polska mówi o planach zwolnień grupowych. Z oficjalnych wypowiedzi firmy wynika, że chodzi o około 3 proc. zatrudnionych, czyli mniej więcej 400 osób.

Te informacje biuro prasowe Carrefour potwierdza w najnowszym oświadczeniu dla money.pl. Jednak z lokalnych urzędów pracy dochodzą informacje, które mogą sugerować znacznie poważniejsze cięcia. W samym tylko Szczecinie sieć chce zmienić umowy 280 pracownikom. Informacje w tej sprawie trafiły do Powiatowego Urzędu Pracy.

Money.pl ustalił też, że prawdziwa rewolucja czeka pracowników Carrefour na Mazowszu. Z Wojewódzkiego Urzędu Pracy dostaliśmy informację, że w ostatnim czasie Carrefour poinformował o chęci wręczenia wypowiedzeń aż 4035 osobom. Większość osób jednak może zachować pracę, gdyż mają to być "wypowiedzenia zmieniające warunki pracy i płacy". Tak poinformował nas urząd. 42 osoby natomiast mają definitywnie rozstać się z pracodawcą.

Przepisy dotyczące pracy zdalnej. Piotr Mueller: regulacje są potrzebne

Urząd zauważa, że żaden inny pracodawca ostatnio nie przeprowadził takich cięć. W sierpniu dotarły tam plany wręczenia wypowiedzeń dla niespełna 5 tys. pracowników - a zatem 80 proc. z nich dotyczy właśnie Carrefour Polska.

Wysłaliśmy zapytania do innych urzędów pracy w sprawie planów Carrefour Polska. Na razie oczekujemy na odpowiedzi.

A skąd taka kadrowa rewolucja w firmie? - Nasza sieć konsekwentnie realizując plan swojej transformacji strategicznej, podjęła decyzję o uproszczeniu całej swojej organizacji na polskim rynku, by szybciej i sprawniej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów - informuje nas Carrefour Polska.

Sieć zapewnia, że zwolnienia mają dotyczyć przede wszystkim "średniego kierownictwa w hipermarketach". Z naszych informacji wynika jednak, że zmiany mogą dotknąć też kasjerów czy specjalistów od zaopatrzenia.

Choć informacje o planowanych zwolnieniach pojawiały się już jakiś czas temu, to część związkowców nie wierzyła, że skończy się na 400 osobach. Przedstawiciele "Solidarności" w Carrefour Polska już w sierpniu obawiali się, że restrukturyzacja dotknie większości zatrudnionych. Związkowcy sugerowali nawet, że wszyscy pracownicy mają dostać propozycję: albo godzą się na obniżki, albo dostają wypowiedzenia.

Zwolnienia - tak, zamykanie sklepów - nie

- Będziemy starali się zapewnić miejsce w strukturach firmy wszystkim pracownikom, adekwatnie do ich kompetencji, wiedzy i doświadczenia - zapewnia jednak biuro prasowe Carrefour Polska w oświadczeniu dla money.pl.

Czemu firma tak bardzo szuka oszczędności? Przedstawiciele biura prasowego zapewniają: zamykania sklepów nie będzie. Mówią natomiast o "kolejnym etapie budowy organizacji proklienckiej".

Sieć Carrefour działa w Polsce od 1997 roku. W tej chwili ma około 900 sklepów w różnych formatach. Niektóre z nich to wielkie hipermarkety, ale są też supermarkety i mniejsze sklepy osiedlowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2020

MaxZwalniani pracownicy powinni całować stopy Dudzie z Solidarności, walczył o wolne niedziele dla rodziny, teraz będą mieli cały tydzień wolnego. Wiwat … Czytaj całość

22-09-2020

v-2chcieliście wolne niedziele,głosowaliście na pis no to teraz pis du na zieloną trawkę

22-09-2020

BELIARZaczyna się...

Rozwiń komentarze (32)