Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Stasiak
|

Ginekolodzy pilnie poszukiwani. W tym miejscu ciężko o chętnych

9
Podziel się:

Miał być na życzenie, a nie ma go praktycznie wcale. Do jedynego gabinetu w Łodzi - bez klauzuli sumienia i z pigułką "dzień po", dostać się jest bardzo ciężko.

Ginekolodzy pilnie poszukiwani. W tym miejscu ciężko o chętnych
W tych miejscach nikt nie chce pracować (PAP)

Jako pierwsze alarm wszczęły Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, które za pośrednictwem Facebooka poinformowały, że do gabinetu profilaktyki intymnej w Łodzi (miał być dostępny dla wszystkich chętnych od ręki, także w sytuacjach awaryjnych) trudno się dodzwonić, a jeszcze trudniej dostać.

Zaczęło się 8 marca tego roku. Z gabinetu w Centrum Medycznym im. Rydygiera przy ul. Próchnika 11- zarówno osoby pełnoletnie, jak i niepełnoletnie (za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych) - mogą uzyskać bezpłatną poradę ginekologiczne, skierowanie na niezbędne badania. Tyle w teorii.

W gabinecie można także otrzymać środki antykoncepcyjne czy pigułkę "dzień po". Ten jednak nie funkcjonuje. W marcu dyrektorka placówki mówiła, że w gabinecie profilaktyki intymnej będzie trzech ginekologów. Pozostał tylko jeden lekarz.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Obostrzenia powinny z nami zostać"

- Niestety, mamy potężny problem z kadrą - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Marta Nowak, dyrektorka Centrum Medycznego im. Rydygiera. - Dlatego nie zawsze wizyty są od ręki i dlatego nie uruchamiamy zapisów online - tłumaczy.

Nowak wskazuje, że obdzwoniła już wszystkich ginekologów, którzy kiedykolwiek współpracowali z centrum. Na próżno. W jej ocenie ginekolodzy nie chcą w tym gabinecie pracować. -To jest miejsce trudne światopoglądowo, niewygodne, może im się kojarzyć z problemem - dodaje.

Pierwszy gabinet profilaktyki intymnej powstał także w Poznaniu - przypomina "Gazeta Wyborcza". Obłożenie? Tylko przez pierwsze trzy miesiące jego działalności z porad skorzystało blisko 1200 osób. W Łodzi... zaledwie 48.

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
🍻🍻🍻
3 lata temu
Na takie pieniadze to ja sie piszę na posadę, cieplo w rece nie kurzy sie pod dachem lux lepiej nie widze.
12:23 12
3 lata temu
STARE...
Polo
3 lata temu
Okropni ludzie ci doktorzy jak można być takim człowiekiem.....kto ma pomagać kobietom
Kobieta
3 lata temu
Tu chodzi o moralność, życie i śmierć.
ZYX
3 lata temu
Proponuję zlikwidować uczelnie medyczne i przekształcić w kościoły lub zakony. Będzie taniej a skutek będzie taki sam. Nie chce swoimi podatkami płacić na kształcenie ludzi którzy później nie chcą wykonywać wyuczonej pracy.