Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KB
|

Gospodarka. Ogromne opóźnienia w urzędach. Winna pandemia

93
Podziel się:

Na podłączenie prądu czeka się teraz nawet 18 miesięcy, a gazu – 29. Bezczynność urzędników pogrąża całą gospodarkę. Sądy nakazują urzędom przeorganizowanie pracy.

Gospodarka. Ogromne opóźnienia w urzędach. Winna pandemia
(stock.adobe)
bEEjtQrV

Podłączenie prądu przez spółkę Skarbu Państwa zajmuje nawet 18 miesięcy, a gazu – 29 – zaznacza dziennik "Rzeczpospolita".

Paraliż w urzędach odczuwalny jest wszędzie. Na zasiłek chorobowy z ZUS czeka się ok. trzech miesięcy, a na złożenie wniosku o dowód osobisty w urzędzie gminy – miesiąc.

Jak podkreśla "Rz", najczęstszym wytłumaczeniem dla urzędniczej opieszałości jest słowo-klucz, czyli "pandemia".

bEEjtQrX
Zobacz także: Pracownicy z zagranicy jedynym ratunkiem? Brakuje rąk do pracy

Trudno dostępne dla interesantów urzędy są też przyczyną obstrukcji w terminowym prowadzeniu inwestycji budowlanych.

Na wydłużenie procedur administracyjnych skarży się w ankiecie przeprowadzonej na zlecenie Polskiego Związku Firm Deweloperskich, aż 84 proc. respondentów.

bEEjtQsd

- Koronawirusem tłumaczy się teraz wszelkie zaniechania. To ma ogromny wpływ na gospodarkę – podkreśla w rozmowie z "Rz" Jeremi Mordasewicz, doradca Konfederacji Lewiatan.

Opinię tę potwierdza specjalizujący się w sprawach gospodarczych adwokat Radosław Płonka, ekspert BCC. - Kiedyś w prostej sprawie gospodarczej na pierwszą rozprawę czekało się dwa miesiące. Teraz ponad rok – mówi gazecie prawnik.

Przeciąganie terminów administracyjnych z powodu pandemii nie znajduje usprawiedliwienia w sądach administracyjnych. Te orzekają o bezczynności organów i nakazują urzędom przeorganizowanie pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEjtQsy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(93)
gryk
6 miesięcy temu
taaa.. Sądy nakazują reorganizację a u nich przewlekłość na porządku dzienny. Ponad rok temu złożyłem pozew w uproszczonej sprawie cywilnej i żadnej informacji!!!! DOBRA ZMIANA
mini
6 miesięcy temu
No przecież rząd wybrany demokratycznie przez suwerena w jednej z pierwszych ustaw "covidowych" wprowadził zapis o zwolnieniu z kar dla urzędów po przekroczeniu 30 dni na załatwienie sprawy. Czytaj, zwolnił urzędasów z jakiejkolwiek odpowiedzialności. Teraz suwerenie idziesz na chorobowe, a zasiłek z zus zobaczysz najwcześniej po 3 miesiącach :D ale urzędas się tym nie martwi. Kasa na konto wpłynie niezależnie od tego czy pracuje czy kawkę popija :D
Ryszard
6 miesięcy temu
Ekspedientka Biedronki zasuwa na okrągło, a urzędnik zapada się pod ziemię, "bo koronawirus". To jest skandaliczne i nie ma żadnego usprawiedliwienia.
bEEjtQsz
Monika K
6 miesięcy temu
Jaka pandemia od 2016 roku czekam na decyzję wymiarową podatku od nieruchomości. Centrum Obsługi Podatnika w Urzędzie m.st Warszawy to jakiś wielki bur..l ! Mają zaległości od kilkunastu lat a Dyrektor Róża Gutkowska zarządza tym biurem fatalnie. Ktoś się powinien z Prokuratury temu przyjrzeć.
znawca
6 miesięcy temu
To w gazowni i energetyce to nie wiem na jakich przepisach pracują ze takie ich terminy kilkuletnie obowiązują. Nie ma w prawie takich terminów na załatwienie takich spraw. Jeśli takie stosują to pozew o odszkodowanie do sądów (następne parę lat)
...
Następna strona