Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Hakerzy blokują rosyjskie strony. "Ukraina została najechana przez faszystowską dyktaturę"

Podziel się:

Kolektyw hakerski Anonymous blokuje rosyjskiej strony. Wśród zaatakowanych witryn jest propagandowa Russia Today. Jest to odpowiedź hakerów na rosyjską dezinformację dotyczącą Ukrainy i rosyjskiej inwazji, która zaczęła się 24 lutego. Rosyjskie wojska zaatakowały terytorium Ukrainy ze wschodu, południa i północy.

Hakerzy blokują rosyjskie strony. "Ukraina została najechana przez faszystowską dyktaturę"
Anonymous hakuje rosyjskie strony (Adobe Stock)

Hakerzy z grupy Anonymous oficjalnie są w stanie cyberwojny z Rosją — ogłosili aktywiści Anonymous na Twitterze. W piątek nie działał szereg rosyjskich witryn m.in Russia Today.

"Ukraina, która jest państwem demokratycznym, została najechana przez faszystowską dyktaturę. To nie jest konflikt pomiędzy NATO i Rosją, to walka demokracji z faszyzmem" - oświadczyli Anonymousi na Twitterze.

Nie działają między innymi strony: sovam.com, com2com.ru, ptt.ru, mil.ru, government.ru, kremlin.ru, rt.com - ostatnie dwa serwisy zostały na krótko przywrócone, jednak w piątek ok. 13 czasu polskiego znowu nie działały.

Atak hakerski jest odpowiedzią na rosyjską dezinformację

Ataki hakerów z kolektywu Anonymous są odpowiedzią na wojnę dezinformacyjną prowadzoną przez Federację Rosyjską.

Rząd ukraiński wezwał hakerskie podziemie do pomocy w obronie kluczowej cyberinfrastruktury oraz śledzeniu działań rosyjskich najeźdców – poinformował Reuters.

Zobacz także: Rosyjska dezinformacja. "Mamy w Polsce pożytecznych idiotów"

W związku z wojną, która toczy się w Ukrainie działania zabezpieczające podjęły kraje wschodniej flanki NATO. Od czwartku Federacja Rosyjska prowadzi inwazję na ten kraj.

"W odpowiedzi na prośbę Ukrainy Litwa, Holandia, Polska, Estonia, Rumunia i Chorwacja aktywują cybernetyczne siły szybkiego reagowania, aby pomóc władzom (Ukrainy) w reagowaniu na wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem" – napisał jeszcze we wtorek litewski wiceminister obrony Margiris Abukevicius na Twitterze.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP