Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Handel fałszywymi dyplomami. W aktach sprawy Robert Lewandowski i inni znani piłkarze

139
Podziel się:

Dziennikarze Onetu opisali sprawę Zbigniewa D., który miał handlować fałszywymi dyplomami. W aktach sprawy pojawia się m.in. Robert Lewandowski. To nie jedyne znane nazwisko, które przewija się w sprawie.

Handel fałszywymi dyplomami. W aktach sprawy Robert Lewandowski i inni znani piłkarze
Zbigniew D. miał proponować dyplomy znanym piłkarzom (AKPA, Piętka Mieszko)

Gdańscy prokuratorzy prowadzą śledztwo dotyczące handlu podrabianymi dyplomami uczelni wyższej - informuje Onet. Podejrzany Zbigniew D. został zatrzymany na gorącym uczynku. Dziennikarze zwracają uwagę na ciekawy wątek całej sprawy – korespondencję podejrzanego ze znanymi piłkarzami.

W aktach pojawia się także nazwisko najbardziej znanego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego i jego żony Anny.

Sprawa wyszła na jaw w 2019 roku, kiedy absolwentka jednej ze szkół wyższych szukała uczelni, na której mogłaby zrobić studia podyplomowe. Polecono jej Uczelnię Nauk Społecznych z Łodzi. Jej kanclerzem był Zbigniew D., który w przeszłości był m.in. dyrektorem klubu ŁKS Łódź.

Zobacz także: Orange_Razem dla Planety

Mężczyzna zaproponował kobiecie dyplom za 2,5 tys. zł. Jak informuje Onet, była oburzona propozycją i zgłosiła sprawę policji.

W trakcie ustawionej transakcji gdańscy policjanci zatrzymali Zbigniewa D. Grozi mu osiem lat w związku z zarzutem przyjęcia łapówki.

W trakcie śledztwa okazało się, że podejrzany kontaktował się w sprawie dyplomów ze znanymi sportowcami i ich rodzinami. Onet dotarł do tych wiadomości. Śledczych najbardziej zaskoczyła korespondencja z Anną Lewandowską, żoną kapitana reprezentacji Polski i napastnika Bayernu Monachium. Zbigniew D. miał proponować małżeństwu tytuły naukowe.

Śledczy znaleźli także, według informacji Onetu, zdjęcie dyplomu magisterskiego ze zdjęciem Lewandowskiego i pieczątką Uczelni Nauk Społecznych i podpisem żony oskarżonego Zbigniewa D., która jest rektorką uczelni.

Dziennikarze zwracają uwagę na to, że Lewandowski nigdy nie chwalił się dyplomem z tej uczelni, a do tego daty obrony pracy magisterskiej nie do końca pasuje do tego, co w tym czasie robił sam Lewandowski. Dzień przed domniemaną magisterką grał w meczu towarzyskim z Nigerią, a cztery dni później z Koreą Południową.

Wszystkie mecze odbyły się w Polsce (Wrocław i Chorzów), a piłkarz przebywał w tym czasie na zgrupowaniu kadry. Według rzecznika PZPN, cytowanego przez dziennikarzy – teoretycznie taka obrona byłaby możliwa, bo za zgodą selekcjonera piłkarze po meczu mogą mieć dzień wolny.

Śledczy znaleźli też późniejszą korespondencję z Anną Lewandowską. Żona piłkarza miał spotkać się ze Zbigniewem D. przy okazji spotkań towarzyskich reprezentacji. D. miał też pisać do Lewandowskiej, że ma dla niej teczkę, ale co w niej miało być, dziennikarze nie wiedzą.

Lewandowski ma licencjat i magisterkę Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie w Warszawie. Pracę licencjacką napisał na swój temat ("RL9. Droga do sławy"), a magisterka dotyczyła składu ciała i wydolności tlenowej studentów tej uczelni. Chwalił się tym w swoich mediach społecznościowych.

Zbigniew D. miał też według wiedzy dziennikarzy zaproponować małżeństwu Lewandowskich dwa dyplomy MBA za 25 tys. zł.

Dziennikarze Onetu otrzymali odpowiedź od rzeczniczki Lewandowskich, która napisała, że Lewandowscy nie wiedzą o żadnym śledztwie i nie składali też w ramach śledztwa żadnych wyjaśnień.

Ani Robert Lewandowski, ani Anna Lewandowska nie mają żadnej wiedzy na temat postępowania prokuratorskiego. Nie zostali o takim postępowaniu powiadomieni, a tym bardziej nie składali żadnych wyjaśnień. Nie mają także możliwości potwierdzenia, czy takie postępowanie w rzeczywistości ma miejsce. Trudno się w tej sytuacji odnosić do sprawy"

-Monika Bonadrowicz dla Onetu - rzeczniczka Lewandowskich

W sprawie pojawiają się także inne znane nazwiska ze świata piłki nożnej. Dziennikarze piszą o Arkadiuszu Miliku i jego bracie, reprezentancie Polski Jacku Góralskim, byłym piłkarzu Piotrze Świerczewskim i znanym dziennikarzu sportowym Mateuszu Borku.

Wszyscy zaprzeczają, że kupowali od Zbigniewa D. fałszywe dyplomy.

Samo kupienie fałszywego dyplomu niekoniecznie może grozić konsekwencjami prawnymi. Dopiero korzystanie z tego dokumentu podlega karze. Z informacji dziennikarzy wynika, że żaden ze sportowców nie został w sprawie przesłuchany.

Skontaktowaliśmy się z menadżerem Roberta Lewandowskiego, który odesłał nas w sprawach pozasportowych do kontaktu z rzeczniczką znanego małżeństwa. Czekamy na oficjalne stanowisko pary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(139)
Betty
rok temu
To kompromitacja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A dyplom mgr za pracę o sobie to już po prostu żenada
zaz
2 lata temu
dr hab. Zbigniew D., żona doktora - rektor Urszula Domżal - oboje w tym samym dniu uzyskują habiltację słowacką - do sprawdzenia Ludzie Nauki
Kowalski
2 lata temu
Od dawna ludzie wiedzą że można kupić wykształcenie może tym razem znaleźli się sprawiedliwi czy znowu milionami przykryją sprawę
Kowalski
2 lata temu
Sprawdzić trzeba koniecznie polityków za dużo jest doktoratów a świat celebrytów sam między sobą się zredukuje
Polak1
2 lata temu
Wreszcie mądrze napisane.Brawo Patriota.Polakiem można manipulować na lewo i prawo,wystarczy rzucić jakąś ,,pożywkę" a oni jak te sępy-nawet własną matke by rozerwali na strzępy.Sam jestem Polakiem ale boli mnie to,że ,,Bóg ,Honor i Ojczyzna" już dawno stały się nic nieznaczącym hasłem.Wspólczesny Polak wie tylko,kto z kim,jak i kiedy,gdzie i o której,jak mu dokopać i ubliżyć,jak wylać na tego czy tamtego swoje frustracje.Karmieni jesteśmy papką nienawistnych seriali typu-,,Jak przywalić sąsiadce,żeby jej zęby wypadły", ,,Jak podkablować na Józka,bo ma za dużo".,,Jak samego siebie wybielić,a szwagra oczernić" itd itp.Banda matołów,którzy żywią się byle dziadostwem w postaci pustego artykułu,byle komentarzami się nakręcają i byle grill mieli czym podpalić w niedziele i piwskiem zapić tę kiepską polską kiełabase.Bo teraz nie są już w stanie rozróżnić co jest dobre ,a co złe.Wstyd
...
Następna strona