Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Handlowcy postulują zniesienie zakazu handlu w niedziele w czasie pandemii i 90 dni po

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji apeluje o otworzenia handlu w niedzielę w czasie pandemii i 3 miesiące po jej zakończeniu. - Zagwarantowanie pracownikom dwóch niedziel w miesiącu wolnych i dopuszczenie handlu 7 dni w tygodniu na czas pandemii i 90 dni po byłoby najbardziej rozsądnym rozwiązaniem - mówiła w programie "Money. To się liczy" Renata Juszkiewicz, szefowa POHiD. Jej organizacja nie rozumie także kryteriów zamykania sklepów: w jednej branży są sklepy i zamknięte (w centrach handlowych) i otwarte (poza galeriami). - Będziemy mieć spotkanie z rządem niedługo, wiec na pewno podniesiemy ten temat - dodała.

6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
czes
3 lata temu
''Bez pracy nie ma kolaczy'' i jeszcze jedno ''Modl sie i pracuj a garg ci sam urosnie''.
Zuza
3 lata temu
Ciekawe czy byliby chetni gdyby placili 100% wiecej za niedziele?
Us4
3 lata temu
Taaa byłem i widziałem jak jest na zachodzie. USA Kanada Ameryka Południowa, cała Azja i wiele krajów w Europie pracuje w niedzielę. Bogate Niemcy Skandynawowie ze Szwajcarami mogą sobie wypoczywać my nadal jesteśmy na dorobku. A jeżeli chodzi o sprawiedliwość to pracownicy handlu to tylko 7% pracujących w niedzielę. A co z resztą - pozamykajmy szpitale zamknijmy drogi, transport, wyłączyć prąd i gaz na niedzielę. Policję i wojsko do domu. Samoloty uziemnić. A co najważniejsze drobiu nie karmić, krów nie doić bo dostatecznie państwo nas wydoi. Wszytko drożeje bo ludzie siedzą w domach. Zróbmy sobie wolne od środy i będzie git.
123
3 lata temu
Całkowite zniesienie zakazu. Czarna sekta nie będzie decydować jak mamy żyć. Normalni ludzie muszą mieć kiedy na spokojnie zrobić zakupy. Patole i stare dziady siedzące w domach może nie potrzebują dostępu do sklepów w niedziele, ale Ci co pracują w tygodniu całe dnie muszą. Rynek zweryfikuje co powinno być otwarte a co nie.
zbych
3 lata temu
na całym zachodzie nie ma handlu w niedziele i jakos lepiej od nas stoją