Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Idea Bank wpada w ręce Pekao. Co muszą wiedzieć klienci?

29
Podziel się:

Co z pieniędzmi? Co z numerem rachunku? Co ze zleconymi przelewami? Klienci Idea Banku od 3 stycznia staną się klientami banku Pekao. Wszystko za sprawą przymusowego przyjęcia. Odpowiadamy na najważniejsze pytania klientów banku. Lada chwila zmieni się im szyld banku, ale stan konta nie.

Idea Bank wpada w ręce Pekao. Co muszą wiedzieć klienci?
Idea Bank zamieni się w Pekao. I to szybko - placówki zmienia logotyp już 4 stycznia (East News)

Od 3 stycznia Idea Bank stanie się pełną własnością banku Pekao. I to wszystko w ramach tzw. przymusowej restrukturyzacji, którą ogłosił Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Mówiąc w dużym uproszczeniu: zdaniem, BFG sytuacja finansowa banku jest na tyle zła, że uratować go może tylko przejęcie przez innego gracza na rynku. O powodach tej decyzji można przeczytać tutaj.

To gigantyczna zmiana nie tylko dla sektora bankowego. To gigantyczna zmiana dla osób, które w Idea Banku mają konta, pieniądze i kredyty do spłacenia.

Co to oznacza dla klientów? Nowy rok zaczną pod nowym szyldem, ale ze wszystkimi depozytami. To warto podkreślić. Stan konta, czyli wszystkie środki klientów, pozostaną w całości przeniesione z Idea Banku do banku Pekao. Podobnie stanie się z kredytami. Choć dla każdego klienta jest to z pewnością sytuacja nerwowa - o środki można być spokojnym.

Transakcje są realizowane na bieżąco, czasowo niedostępne mogą być szybkie przelewy Express Elixir.

Co musisz wiedzieć?

  1. Wszystkie depozyty są zabezpieczone, środki nie znikną z konta
  2. Systemy transakcyjne banku działają
  3. Karty działają, wciąż można płacić i wypłacać środki
  4. Numery rachunków pozostają bez zmian
  5. Nie zmieniają się warunki kredytów i lokat
  6. Nie zmieniają się konta przeznaczone do spłaty kredytów
  7. Logo Idea Banku stopniowo będzie zamieniane na logo Pekao

Klienci mogą cały czas korzystać z kart: zarówno wypłacać, jak i wpłacać pieniądze w bankomatach, płacić w sklepach i innych punktach. W pełni zapewniony jest również dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Wszystkie te funkcje działają, żadna nie została zawieszona.

PIN do kart jest dokładnie ten sam. Jeżeli klienci banku spodziewali się dziś przelewów, to z pewnością je otrzymają. Wysłane transakcje nie utkną w przestrzeni, dotrą w odpowiednim czasie (zależnym oczywiście od czasu zlecenia, tak jak zwykle).

Warto wiedzieć, że 31 grudnia bank będzie miał jednak przerwę techniczną (zaplanowaną wcześniej), która zacznie się już o godzinie 20 i potrwa do 1 stycznia, do godziny 4 nad ranem.

Dotychczasowi klienci Idea Banku nie muszą - w związku z przymusową restrukturyzacją - podejmować żadnych koków.

Nie zmienia się ich numery rachunków bankowych, działalność banku nie jest zawieszona, a już od 4 stycznia otwarte będą wszystkie placówki. Jak informuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, od poniedziałku 4 stycznia placówki banku będą otwarte od godziny 13. Będą za to miały już nowy szyld - banku Pekao. Godzinę otwarcia lepiej jednak sprawdzić tego samego dnia i to przed wycieczką do placówki.

Warto wiedzieć, że nie zmieniają się nie tylko numery rachunków, ale również loginy i hasła do systemów transakcyjnych.

Warunki spłaty kredytów i rachunki do spłaty tych kredytów również się nie zmieniają. Co ważne, procedowane w tej chwili wnioski kredytowe będą normalnie rozpatrywane. Nie zmienia się oprocentowanie, nie zmieniają się inne opłaty.

Nie zmieniają się również warunki innych produktów – jak np. lokat. To znaczy, że należne odsetki zostaną naliczone w terminie.

Co ważne, stopniowo Idea Bank będzie znikał z rynku - placówki i cała identyfikacja wizualna będą zmieniane. Tam, gdzie był bank Idea, będzie bank Pekao. Po pewnym czasie (nie teraz) zmieni się również system logowania i system transakcyjny. To będzie jednak proces długotrwały i o nim będzie już informować Pekao.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
Cezary
2 lata temu
Ciekawe jak po przejęciu IdeaBanku przez Pekao zachowają się nowe na siłę do klientów wysyłane rewolucyjne karty debetowe przy okazji wypłat z bankomatów Euronetu bo w Idei było to bezpłatne.
???
2 lata temu
Klienci mają problem bo nie są przedłużane linie debetowe i stają się natychmiast wymagalne
przemo
3 lata temu
To bardzo dobrze że zniknął ten złodziejski bank. Kto miał tam kredyt to wie.
12345
3 lata temu
Tak naprawdę, to ratują bardzo złą sytuację w Pekao, który jest zarządzany przez fachowców z Solidarności płaczącej. Jedyne co potrafią, to płakać, że zostali internowani. Dowodem na to jest duży spadek na gie) dzieł w ostatnim roku,oraz duże roszady we władzach banku Pekao. Przejmią puste komputery i puste konta, bo ludzie na 100% wycofają kapitał. Zyskają 193 000 000 złz BFG. I o pretekst aby tę kasę wydoić chodziło.
SGu
3 lata temu
Jakie "Bankowość Idea Cloud jest także dostępna dla klientów"??? Po zalogowaniu jedynie komunikat o błędzie i pusto!!! Jeśli tak to działa w PEKAO to ******** *********** *********** *******. Jak widać dla Klientów banku oznacza to TOTALNY BRAK możliwości wykonania jakichkolwiek operacji na swoich rachunkach/środkach. Kradzione nie tuczy - przecież to stara oczywista prawda!!!
...
Następna strona