Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Anna Unton
|

"Plan Zdzisława zrealizowany". Giertych komentuje przejęcie Idea Banku przez Pekao

348
Podziel się

Ze względu na złą sytuację kapitałową należącego do Czarneckiego Idea Banku Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął jego przymusową restrukturyzację. Idea Bank zostanie 3 stycznia 2021 roku przejęty przez Pekao. "Plan Zdzisława zrealizowany" - komentuje Roman Giertych.

"Plan Zdzisława zrealizowany". Giertych komentuje przejęcie Idea Banku przez Pekao
Bank należący do Leszka Czarneckiego zostanie przejęty przez Pekao (East News)
bDUqACTF

"Plan Zdzisława realizowany. Myślę, że jako podatnicy zapłacimy za tę nacjonalizację ogromną cenę" - napisał na Twitterze Roman Giertych, adwokat Leszka Czarneckiego.

Czym jest "plan Zdzisława"? To określenie użyte przez byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego w rozmowie z Leszkiem Czarneckim, nagranej przez tego drugiego w 2018 roku.

- Między nami, to Zdzisław (Zdzisław Sokal, ówczesny prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – red.) ma swój plan, który wygląda w ten sposób, że on uważa, że Getin powinien upaść, za złotówkę zostać przejęty przez jeden z tych dużych banków - mówił na taśmach ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" były szef KNF, Marek Chrzanowski.

bDUqACTH
Zobacz także: Afera GetBack, pozew wobec Idea Banku. "Nie miał prawa tego oferować"

- On chciałby dokapitalizować to kwotą dwóch miliardów złotych, czyli już ten bank, który przejmie i to jest jego wizja rozwiązania sprawy. I nas atakuje za każdą decyzję, którą podejmujemy pozytywną w stosunku do banku - dodał Chrzanowski. Słuchający tych słów Leszek Czarnecki, właściciel Idea Banku i Getin Noble Banku, nie krył oburzenia.

W czwartek BFG podał, że przed podjęciem decyzji o przymusowej restrukturyzacji zewnętrzna firma oszacowała wartość aktywów i pasywów Idea Banku. Z szacunku wynika, że aktywa Idea Banku nie wystarczają na zaspokojenie jego zobowiązań oraz że kapitały własne banku wynoszą minus 482,8 mln zł. Dla klientów Idea Banku nic - poza logo - się nie zmienia. Więcej wyjaśniamy tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUqACUi
giełda
banki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(348)
szkoda
4 miesiące temu
"przeciętnego polaka" czyli bezkrytycznego widza TVP to nie rusza. dla niego szczyt skandalu to że ktoś je "ośmiorniczki" bo kojarzą mu się z luksusowym życiem, a to niedopuszczalne, żeby ktoś takie prowadził. Po prostu, takie afery są zbyt skomplikowane, żeby przekupiony pincetplusem kowalski się nimi zainteresował.
PRL Białoruś
4 miesiące temu
Zaczynam bać się w tym kraju o dom i reszte
Lech
4 miesiące temu
Jak zwykle rząd polski gnębi przedsiębiorców i ściemnia później społeczeństwu, że to dla jego dobra, dlatego nie jesteśmy w czołówce światowej i zarabiamy jak zarabiamy.
bDUqACUj
ornot
4 miesiące temu
Dzisiaj banki jutro nasze portfele...
edi
4 miesiące temu
Czarnecki nie przejął TVNu to przejmą jego bank
...
Następna strona