Trwa ładowanie...
bECleWeZ
Notowania
Przejdź na

Bierzesz kredyt? Przemyśl to. Inflacja może sporo namieszać. Ekspert ostrzega

- Inflacja nie jest tematem, który należy zamiatać pod dywan. Jest raczej kwestią, którą trzeba się martwić, jeśli utrzymuje się na wysokim poziomie. Mamy kilka miesięcy wzrostów. Część Rady Polityki Pieniężnej mówi, że jest potrzeba podwyżki stóp procentowych. Gdybym dzisiaj brał kredyt, czy był osobą spłacającą, raczej bym się zastanowił nad ryzykiem podniesienia stóp procentowych, bo większość banków centralnych w naszym regionie już to zrobiła, przy niższej stopie inflacji. A na te kraje oddziałują te same czynniki, czyli energia i paliwo - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Jeżeli ten wzrost inflacji nie będzie krótkoterminowy i będzie dalej utrzymywać się jesienią, nie widzę podstaw, dla których Rada Polityki Pieniężnej nadal miałaby odwlekać decyzję o podwyższeniu stóp procentowych - dodał.

0
0
6
Podziel się
Komentarze (6)
zobacz więcej komentarzy (6)
bECleWfl
KOMENTARZE
(6)
Zosia 3
4 dni temu
Dzień w dzień o tym samym do znudzenia będą podwyżki to dla wszystkich nie tylko dla emerytów kwota wolna dla wszystkich a wy ciągle o emerytach nie macie o czym pisać?
dziadzio
4 dni temu
drogie dzieci.... według Maxa Keisera, może powstać „katastrofalna pułapka” kiedy Chiny ogłoszą niespodziankę, że mają 20 000 ton złota i własną kryptowalutę zabezpieczoną złotem, która „zabije dolara amerykańskiego” , będzie to „wydarzenie typu Pearl Harbor i nadejdzie w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy”....a biorąc pod uwagę, że mają z Rosją większość dolców na rynku to pozycja USA jest...tragiczna...
FED
4 dni temu
To FED zadecyduje o stopach na całym świecie. USA zaczną...
bECleWfD
Węgier
4 dni temu
Na Węgrzech już jest na 1,5%. U nas na pewno nie podniosą....
3 tys. lat
4 dni temu
Chłopi modlą się o deszcz a spekulanci o suszę.