Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Inwestycje w Polsce mają ruszyć z kopyta. "Najwyższy czas wbijać łopatę"

- Duże projekty inwestycyjne, takie jak CPK czy elektrownia atomowa były przez ostatnie dwa, trzy lata w fazie przygotowawczej, a teraz najwyższy czas, by wbijać łopatę i by te inwestycje powstawały - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - Uważam, że dzięki CPK Polska może bardzo dużo zyskać jako centrum logistyczne Europy Środkowo-Wschodniej - dodał.

KOMENTARZE
(6)
Polak zwykły
5 lata temu
Może zamiast CPK zrobić większą elektrownię?
Tak
5 lata temu
A co z tunelem pod łodzią a Świnoujście
Wizjonerstwo....
5 lata temu
Gdyby nie czytać takich wiadomosci , nie wiedzielibyśmy , że stanowimy CENTRUM HANDLU EUROPY ŚRODKOWEJ . Szkoda , że nie podano z jakimi krajami , w jakiej walucie i co jest przedmiotem handlu. Litwa , Łotwa przesyła towary drogą morską , Czesi pociagami z / i do / Niemiec , Zastanawiajace , że jakoś trudno dostrzec to CENTRUM.
robal
5 lata temu
"z kopyta" to na razie ruszają firmy budujące drogi i spiepszają gdzie pieprz rośnie buhahahahaha
Zaufanie
5 lata temu
Które banki dadzą forsę na te inwestycje. By sfinansować inwestycje trzeba mieć środki własne lub kredyt. Środków własnych nie ma bo prezes rozdał (swinka+,krowka+,) a pożyczy z banków to tylko PKO bo państwowy. A on nie ma tyle gotówki. A inne banki? Który bank ma zaufanie do rządu. A która firma ma zaufanie i wybuduje cokolwiek dla rządu w obowiazujacej formule zaprojektuj i wybuduj a ja ci zapłacę ile uważam o ile to odbiorę. Całe ryzyko w twych rękach. Świetnie. Brawo. Brawo.