Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czerwona skarbonka
16.07.2019 16:30

Jak nie dać się oszukać przy braniu pożyczki? 6 porad

Sektor pozabankowy jest coraz bezpieczniejszy dla klientów. Nie oznacza to jednak, że oszuści przestali interesować się osobami szukającymi szybkiej pożyczki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały partnera)

Choć o problemy związane z zaciągnięciem pożyczki pozabankowej jest dużo trudniej niż przed laty, nadal nie możesz wykluczyć takiego ryzyka. Mimo prawnych regulacji i zniknięcia z rynku nieetycznie działających firm, oszuści wciąż znajdują nowe sposoby, by zarobić na nieuważności i naiwności potencjalnych pożyczkodawców. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na to, by pożyczając przez internet nie paść ofiarom cyberprzestępców i uniknąć poważnych kłopotów. Oto 6 najważniejszych zasad.

Po pierwsze: sprawdź stronę

Jednym z najczęstszych forteli stosowanych przez oszustów jest tworzenie do stron do złudzenia przypominających witryny firm pożyczkowych. Przekręt polega na tym, że nieświadomy zagrożenia klient wypełnia formularz, podając w nim wszystkie dane wymagane przez autentycznych pożyczkodawców. Po jego akceptacji, dane nie trafiają oczywiście do firmy pożyczkowej, a do oszustów, którzy dzięki nim mogą zaciągnąć prawdziwe zobowiązanie. By tego uniknąć, upewnij się, czy strona naprawdę należy do danej firmy – dokładnie sprawdź jej adres oraz certyfikat SSL (w tym celu kliknij w ikonę zielonej kłódki przy URL).

Po drugie: sprawdź firmę

To, że zgadza się adres, certyfikat SSL oraz nazwa firmy, nie znaczy jednak, że możesz odetchnąć z ulgą. Teraz powinieneś sprawdzić, co na temat usług danego pożyczkodawcy sądzą poprzedni klienci. Ich komentarze znajdziesz na forach, grupach facebookowych lub w sekcji opinii porównywarek. Warto poświęcić chwilę i upewnić się, czy firma nie stosuje nieetycznych praktyk.

Po trzecie: przeczytaj umowę

Załóżmy, że dotychczas nie trafiłeś na nic, co mogłoby wzbudzić podejrzenia. Czas na podpisanie umowy. Choć konieczność jej dokładnego przeczytania wydaje się oczywista, wielu klientów podpisuje ją bez zapoznania się z treścią. Tymczasem to najlepszy sposób na to, by ustrzec się problemów. Jeśli koszty finansowania wydają ci się nieproporcjonalnie duże, a któryś z zapisów jest niezrozumiały, swoją decyzję skonsultuj z prawnikiem lub doradcą finansowym, a najlepiej – znajdź inną, bardziej przejrzystą ofertę.

Po czwarte: oblicz koszty

Jak jednak stwierdzić, czy dana oferta jest korzystna? Zwróć uwagę na przykład reprezentatywny. Znajdziesz go między innymi w formularzu informacyjnym dostarczonym do umowy. Jeżeli koszty pożyczki przekroczą 25 procent przyznanej kwoty, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie innej, proponującej korzystniejsze warunki, firmy.

Po piąte: porównuj oferty

Stuprocentową pewność co do tego, że wybrana przez ciebie oferta rzeczywiście jest w swojej kategorii najkorzystniejsza, zyskasz dzięki odpowiednim narzędziom. Porównując pożyczki pozabankowe w Czerwonej Skarbonce szybko zorientujesz się, jakie warunki oferują w danej chwili sprawdzone firmy i wybierzesz wśród nich tę, która pod względem kosztów, dostępnej kwoty oraz okresu kredytowania odpowiada ci najbardziej.

Po szóste: ostrożnie z przelewami

Przelew weryfikacyjny to jeden z dwóch (obok użycia specjalnej aplikacji) sposobów na potwierdzenie tożsamości pożyczkobiorcy. Jego wysokość nie jest duża i zwykle wynosi 1 grosz lub 1 złoty. Jeśli firma pożyczkowa żąda wykonania przelewu na większą kwotę, lepiej zrezygnować z jej usług – to sygnał, że prawdopodobnie nie ma czystych intencji. Ostrożność powinieneś też zachować, kiedy za kontakt z infolinią pożyczkodawcy naliczane są wysokie opłaty. Uznane firmy zapewniają bezpłatne lub ulgowe połączenie.

Źródło:
Artykuł sponsorowany
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2019

BaronFinansjeryW tej czerwonej skarbonce nie ma co porównywać, bo na pierwszej pozycji są po prostu pożyczki, za których promowanie dostają więcej pieniędzy.

18-07-2019

KonradPiewrsze co, trzeba czytać umowy które podpisujesz nawet przez Internet. W Szybkiej Gotówce jak brałem pożyczkę to wszystko kilka razy sprawdzałem … Czytaj całość

16-07-2019

LubiczNie brac pozyczki. Nikt nie oszuka

Rozwiń komentarze (4)