Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
Artykuł sponsorowany HR Link

Jakie są rekrutacyjne trendy?

6
Podziel się:

Branża HR nie zwalnia tempa, a wyzwań rekrutacyjnych przybywa z miesiąca na miesiąc. Najlepsi nie stoją w miejscu. Chcesz prowadzić efektywniejsze procesy rekrutacyjne? Dołącz do kolejnej edycji Letniej Akademii Rekrutacji organizowanej przez HRlink i Goldenline.

Jakie są rekrutacyjne trendy?
(Adobe Stock)

Już we wtorek 19 lipca rusza kolejna edycja Letniej Akademii Rekrutacji. Uczestnicy wakacyjnego projektu edukacyjnego mogą przystąpić do certyfikacji potwierdzającej zdobyte podczas eksperckich webinarów umiejętności. Jakie tematy zostaną poruszone podczas spotkań z ekspertem?

Cykl bezpłatnych webinarów w wakacjeWakacyjny czas pełen słońca to dobra pora na rozwój zawodowy. Letnia Akademia Rekrutacji to cykl 4 bezpłatnych webinarów z solidną dawką wiedzy i garścią praktycznych wskazówek, które przydadzą się w codziennej pracy w branży HR. Planowanie procesów rekrutacyjnych, docieranie do idealnych kandydatów czy omówienie wyzwań wynikających z obecnej sytuacji gospodarczej w kraju, to tylko niektóre z wielu aspektów, jakie zostaną poruszone podczas bezpłatnych letnich spotkańekspertem. Dlaczego warto dołączyć do akademii?

- Sukces pierwszej edycji naszego letniego projektu zmotywował nas do dalszego działania, dlatego w tym roku widzimy się po raz kolejny. Letnia Akademia Rekrutacji to 4 bezpłatne webinary dotyczące różnych obszarów rekrutacji, sesje Q&A, nagrania VOD, certyfikacja zakończona e-dyplomem, ale przede wszystkim spora dawka wiedzy do wykorzystania tuż po naszym spotkaniu – zapowiada Adam Piwek, gospodarz Letniej Akademii Rekrutacji i ekspert marki pracodawcy w HRlink i Goldenline.

Dołącz do Letniej Akademii RekrutacjiPierwsze spotkanie w ramach Letniej Akademii Rekrutacji odbędzie się już we wtorek 19 lipca o godz. 11:00. Zapisz się na bezpłatny webinar i dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć więcej. Podczas każdego spotkania można zadawać pytania, na które nasz ekspert odpowie pod koniec webinaru. Jeżeli tego dnia planujesz urlop lub nie możesz uczestniczyć w spotkaniu na żywo to nic straconego. Bowiem każda osoba zapisana na webinar w ciągu 10 dni od spotkania otrzymana nagranie VoD na podany podczas rejestracji adres mailowy.

Tematy letnich HR-owych spotkań z ekspertem4 letnie spotkania to 4 różne obszary tematyczne. Oto harmonogram Letniej Akademii Rekrutacji:

·      Trendy w efektywnej rekrutacji - 19 lipca 2022 r., godz. 11:00

·      Kandydat w centrum uwagi - 2 sierpnia 2022 r., godz. 11:00

·      Jak angażować Hiring Managera i zespół w procesy rekrutacyjne? - 23 sierpnia 2022 r., godz. 11:00

·      Najczęstsze błędy w rekrutacji - 20 września 2022 r., godz. 11:00

Dlaczego warto dołączyć do Letniej Akademii Rekrutacji? Dynamiczne zmiany na rynku pracy są podyktowane różnymi czynnikami. Warto śledzić obowiązujące trendy i stale podnosić swoje kwalifikacje.

- Rozwój zawodowy powinien być nieodłącznym elementem pracy każdego rekrutera. Zmieniają się realia, zmienia się rynek pracy i zmieniają się kandydaci. W związku z tym, jeżeli zależy nam na prowadzeniu efektywnych procesów i docieraniu do idealnych kandydatów nie możemy stać w miejscu. Musimy sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nami wiele różnych czynników. Sytuacja gospodarcza, oczekiwania kandydatów, możliwości pracodawców – będąc przygotowanym na różne scenariusze i stale podnosząc swoje umiejętności, jesteśmy w stanie działać skuteczniej i z sukcesem prowadzić procesy rekrutacyjne – podkreśla Alina Michałek, ekspert HR w HRlink i Goldenline.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Artykuł sponsorowany HR Link
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Ela
2 miesiące temu
Ostatnio modne jest jeszcze to,że szukają kandydata,mają już pracownika na dane stanowisko i innym nie dają znać o przebiegu rozmowy,bo jeśli pracownik po kilku dniach im zrezygnuje to zadzwonią do tych co byli na rozmowie i tak inni szukający pracy,nie wiedzą,czy rekrutacja się skończyła,nadal trwa,czy go nie wybrali.Czasem już podejmą inną pracę.Ludzie to nie towar na półce co czeka!!! Pracodawcy powinni skończyć z takim przeciąganiem-rekrutowanie zajmuje im za dużo czasu,a mimo to wciąż tak robią.Wierzą,że znajdą kogoś lepszego non stop szukając,a może być później tak,że będą tylko szukać i mieć braki kadrowe,bo są tak wybredni! Ludzi podobno nie ma do pracy,ale pracodawcy tak kręcą nosem na pójście na kompromis z pracownikiem,że głowa boli. Bardzo dobrze,że mają podnieść najniższą krajową-to zrobi odsiew wśród takich firemek-kto ma kasę ten zostanie,reszta niech bankrutuje. Wtedy zobaczą jak to jest się prosić o etat u kogokolwiek.
Karolina
2 miesiące temu
NOTORYCZNY BRAK INFORMACJI ZWROTNEJ PO ROZMOWIE Z KANDYDATEM to największy błąd jaki REKRUTER popełnia.Firma traci w oczach, jeśli ktoś kto poświęca swój czas, ostatnie nie raz pieniądze na dojazd jest olewany to co ma sobie pomyśleć o takiej firmie?? Pracodawca powinien odpisać emailem,smsem czy zadzwonić przynajmniej tym co byli na rozmowie!!!!!!!!!!!!!!!!
Ewelina
2 miesiące temu
Może lepiej wprowadzić więcej badań lekarskich jeśli pracownice szybko w ciążę zachodzą- ja mogę oddać krew lub zrobić badanie moczu,by pracodawca miał pewność,że zatrudnia ok pracownika.To byłby najlepszy sposób na udowodnienie tego czy ktoś jest fair. Jak Ukrainka może zajść w ciążę,skoro jej facet jest na wojnie,a większość tych kobiet ma już dzieci, którymi musi się zajmować w naszym kraju?Czy taka osoba szuka seksu na boku-nie sądzę-prędzej wibrator kupi.
Ewa
2 miesiące temu
Szukam pracy od lat w Polsce - i oferty,które są w Agencjach Pracy to takie,których nikt nie chce podjąć już na rynku.Nie wysyłam w ogóle do Agencji cv. Praca jaką polscy pracodawcy proponują jest niepewna,traktują każde zatrudnienie jak pracę tymczasową-rozumiem,że ktoś firmy robił wcześniej w balona-zachodził w ciążę czy chorował przez długi czas-ale mnie ta sytuacja nie dotyczy i co mam sobie myśleć jak od razu pytają mnie o to na początku rozmowy kwalifikacyjnej?! Osoby po 30stym roku życia są według polskich pracodawców już za stare do ich prac - bo mają większe oczekiwania niż osoby po 20stym roku życia,a jak mają 30,40stki pracować do emerytury? Na słynnym portalu ogłoszenia o pracę to: monter,ślusarz,elektronik,android app developer itp. - jak taką pracę ma podjąć kobieta,która dotychczas pracowała w biurze-czy osoby zamieszczające ogłoszenia nie powinny wziąć pod uwagę to,że pracy szuka więcej kobiet z Polski i Ukrainy a ogłoszenia są pod mężczyzn?
polka
2 miesiące temu
Obecnie rekrutacja przebiega tak,że osobę rekrutującą w firmie nie interesuje kogoś doświadczenie,jaką ma osobowość tylko pierwsze pytanie jakie zadają to czy jest polką,czy ma dzieci,czy nie choruje - brakuje tylko by pytali o poglądy polityczne i religię.Co z tego,że nie mogą o to pytać-jak nie odpowiesz-pracy nie dostaniesz.