Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KKG
|
aktualizacja

Jednocyfrowa inflacja w drugiej połowie roku? Prof. Belka: ona galopuje, propaganda zaciemnia obraz

- Ja bardzo bym chciał, żeby inflacja w drugiej połowie roku, jak zapowiada premier Mateusz Morawiecki, zeszła do jednocyfrowego wyniku, ale wątpię w to - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Marek Belka, były premier, były szef NBP, europoseł. - Mówiąc krótko: tak długo jak inflacja bazowa, popytowa utrzymuje się na wysokim poziomie, perspektywa obniżki inflacji konsumenckiej oddala się. Inflacja 9,9 proc. oznacza, że nadal ceny galopują. To nie jest tak, że inflacja spadła. To oznacza, że rośnie, ale wolniej. Warto to przypominać. Wypowiedzi Glapińskiego i Morawieckiego mieszają ludziom w głowie. Te potężne dawki propagandy zaciemniają obraz - dodaje prof. Belka.

10
Podziel się:
KOMENTARZE
(10)
Być nie być
12 miesięcy temu
A Belka niech oddaje nam podatek od oszczędności i to za wszystkie lata wstecz wraz z odsetkami bo to jest okradanie.
tak pytam
rok temu
co z podatkiem im. Belki ?
r43
rok temu
wyborcy pisu ktorego pieknego dzionka obudzą sie z niczym i dopiero wtedy może zrozumieją, co sie stalo!
Ada$
rok temu
Pan Be(l)ka i doktryna żeby wygrać trzeba kłamać. Proponuję zapamiętać te wywody i sprawdzić po czasie. Bo jakoś wychodzi, że bankructwo miało być już wiele razy. Powiedzieć można wszystko, tylko liczby nie kłamią.
Banks
rok temu
Panie Belka, a co ma mowić europoseł opozycji. Wiarygodność żadna. Pan też zaciemnia. Wam politykom wszelkiej maści nie można ufać.