Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jednocyfrowa inflacja w drugiej połowie roku? Prof. Belka: ona galopuje, propaganda zaciemnia obraz

- Ja bardzo bym chciał, żeby inflacja w drugiej połowie roku, jak zapowiada premier Mateusz Morawiecki, zeszła do jednocyfrowego wyniku, ale wątpię w to - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Marek Belka, były premier, były szef NBP, europoseł. - Mówiąc krótko: tak długo jak inflacja bazowa, popytowa utrzymuje się na wysokim poziomie, perspektywa obniżki inflacji konsumenckiej oddala się. Inflacja 9,9 proc. oznacza, że nadal ceny galopują. To nie jest tak, że inflacja spadła. To oznacza, że rośnie, ale wolniej. Warto to przypominać. Wypowiedzi Glapińskiego i Morawieckiego mieszają ludziom w głowie. Te potężne dawki propagandy zaciemniają obraz - dodaje prof. Belka.

0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
KOMENTARZE
(9)
tak pytam
2 tyg. temu
co z podatkiem im. Belki ?
r43
3 tyg. temu
wyborcy pisu ktorego pieknego dzionka obudzą sie z niczym i dopiero wtedy może zrozumieją, co sie stalo!
Ada$
3 tyg. temu
Pan Be(l)ka i doktryna żeby wygrać trzeba kłamać. Proponuję zapamiętać te wywody i sprawdzić po czasie. Bo jakoś wychodzi, że bankructwo miało być już wiele razy. Powiedzieć można wszystko, tylko liczby nie kłamią.
Banks
3 tyg. temu
Panie Belka, a co ma mowić europoseł opozycji. Wiarygodność żadna. Pan też zaciemnia. Wam politykom wszelkiej maści nie można ufać.
derek
3 tyg. temu
Jak "Pinokio", zapowiada jednocyfrową inflacje, to na pewno będziecie ją mieli. Wszak drugiego tak prawdomównego człowieka nigdzie na świecie nie znajdziesz.