Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
NKU
|
aktualizacja

Rolnicy paraliżują kraj. Oto lokalizacje wtorkowych protestów

744
Podziel się:

We wtorek ruszyły protesty Agrounii na drogach w całym kraju. Rolnicy paraliżują ruch zarówno na drogach krajowych, jak i autostradach. Przypominamy godziny oraz miejsca, w których urządzono blokady.

Rolnicy paraliżują kraj. Oto lokalizacje wtorkowych protestów
Rolnicy sparaliżują drogi w całym kraju. Start protestów już we wtorek (PAP, Grzegorz Michałowski)
bEJaUMOJ

- Postulujemy dzisiaj o jedną rzecz. Chcemy rozmawiać z premierem o bardzo trudnej sytuacji na polskiej wsi. Bo nie tylko polskie rolnictwo upada, ale upada cała wieś, upada tradycja, upada nadzieja - mówił na wtorkowym proteście Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Pierwsze blokady dróg ruszyły we wtorek 24 sierpnia o godzinie 8:00. Część protestów ma być również kontynuowana w środę, dlatego kierowcy muszą się liczyć z nieudogodnieniami na drogach.

bEJaUMOL

Od rana służby alarmują Polaków o dzisiejszych problemach, jakie mogą spotkać ich na drogach. Rzecznik policji w Poznaniu, Andrzej Borowiak, wskazał kierowcom objazd, który pozwoli im uniknąć blokad.

- Trzeba jasno powiedzieć, nie znudzi nam się to wszystko (protesty). Bo robimy to nie tylko dla siebie, ale i dla naszych ojców i dziadków - mówił lider Agrounii.

- Będziemy tutaj stali, czy to się komuś podoba, czy to się komuś nie podoba. Będziemy stali na drodze tak długo, aż wywalczymy. Mamy przygotowane 21 punktów do rozmów z premierem. Niech się odważy i niech usiądzie razem z nami do rozmów - dodał Kołodziejczak.

bEJaUMOR
Zobacz także: Rząd bez Gowina. Jak poradzi sobie biznes? „Był obliczalny i był dobrym partnerem”

Których odcinków dróg kierowcy powinni się wystrzegać? Agrounia podzieliła się planem protestów i opublikowała spis dat oraz miejsc blokad zarówno protestów, jak i przejazdów traktorów.

Gdzie i o której godzinie będą odbywały się protesty rolników? Na tych drogach będą utrudnienia:

bEJaUMOS
  • woj. kujawsko - pomorskie: Kołaczkowo, start we wtorek o 8:00, zablokowana zostanie DK5, Brodnica, start we wtorek o 9:00, zablokowana DK15 na wysokości ronda przy Bosmanie,
  • woj. lubelskie: Radzyń Podlaski, start o 8:00 we wtorek, zablokowana DK19 na wysokości skrzyżowania z drogą DK63 w kierunku Sławatycz, Wólka Zastawska, start we wtorek o 8:00, zablokowana droga nr 76,
  • woj. małopolskie: Wawrzeńczyce, start we wtorek o 8:00, zablokowana droga 79,
  • woj. wielkopolskie: Nowe Miasto nad Wartą start we wtorek o 9:00. zablokowana droga nr 11,
  • woj. mazowieckie: Kuznocin k. Sochaczewa, start o 8:00 we wtorek, zablokowane skrzyżowanie DK50 i DK 92, Kozietuły, start o 9:00 również we wtorek, blokada DK50,
  • woj. podkarpackie: Rzeszów, start we wtorek o 8:00, zablokowane DK 97 Aleja Żołnierzy I Armii WP na odcinku pomiędzy Rondem Pobitno a rondem Jacka Kuronia włącznie z oboma rondami.
  • woj. łódzkie: Srock, start o godzinie 8:00 we wtorek, rolnicy będą protestować na rynku.


Oprócz tego w Wielkopolsce i Małopolsce rolnicy zapowiedzieli przejazdy traktorów. To już będzie kolejny raz, gdy rolnicy wraz z traktorami pojawią się na ulicach Polski.

Już tydzień temu protestowali na DK15 w okolicach Supławy i Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim. Blokada Agrounii trwała 24 godziny. Na miejscu pojawiło się ponad 100 traktorów.

Protesty Agrounii w całym kraju lider ugrupowania rolników zapowiadał już w miniony tygodniu. - Nie pozwolimy zastraszyć się premierowi. W przyszłym tygodniu, we wtorek i środę, odbędzie się kilkanaście takich blokad w całym kraju - mówił w money.pl Michał Kołodziejczak.

Dlaczego rolnicy protestują? Jednym z powodów są problemy hodowców trzody chlewnej związane z ASF. Dlatego Agrounia dąży do rozmów z przedstawicielami rządu i jak deklaruje, że chce chronić polską żywność i rolników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJaUMPm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(744)
Nie dla CPK
2 miesiące temu
Nie dla cpk Nie ukrywać tych banerów w mediach. Już się dłużej nie da filtorwac NIE dla CPK
To ja
2 miesiące temu
Zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci co się na tym nie znają. Prawda jest taka że nasze polskie rolnictwo umiera. A rząd obojętnie jaki był i jaki będzie nie zdaje sobie z tego sprawy. To przykre bo Polska to kraj rolniczo przemysłowy i my tego nie zmienimy. Mamy się przebranzawiac, czyli co hodować kanarki czy palmy. Ropy nie mamy,oliwek też nie. A jak wybiją wszystkie zwierzęta w Polsce to co wtedy my będziemy wpieprzac te zboża i buraki. To jest chore. Padnie wiele branż. Ludzie w mieście nie zdają sobie sprawy że pośrednio to też ich problem bo jak wytłumaczyć dziecku że za parę lat nie będzie na obiadek schabik czy kurczaczek tylko robale wijące się po talerzu. Więc proszę o rozsądna dyskusje bo dzięki wsi i pracy rolników mamy dostęp jeszcze do nieskarzonej żywności .
Lukas
2 miesiące temu
Zablokować a4 a2 i a1.
bEJaUMPn
Matka
2 miesiące temu
Jakim trzeba być podłym, wyrachowanym człowiekiem żeby blokować drogę I możliwość dojazdu, w domu czekało na mnie dziecko I po pracy nie mogłam do niego wrócić!!!!! Jesteście bezwzględnymi wandalani, nic więcej
Dxy
2 miesiące temu
Co jeszcze im mało? Mam szwagra na roli to sam powiedział że jak zaczęli dostawać dopłaty z Unii to im się bardzo polepszylo i sobie bardzo chwali taką zmianę. W domu mieszkają 3 osoby a 5 samochodów pod domem stoi,poza tym on jeden ma aż 4-ry ciagniki,w tym jeden duży i drogi który kupił bo marzył o takim,sam mi powiedział. Ale nim nie jeździ w pole bo taką miał fanaberie,i o czym tu mówić.
...
Następna strona