Notowania

Klienci Sknerus.pl oszukani na 16 mln zł. Prokuratura zatrzymała 2 osoby

Serwis aukcyjny Sknerus.pl przekonywał, że za jego pośrednictwem można kupować nowe sprzęty nawet za 10 proc. ich ceny rynkowej. Jego działalnością zainteresowała się prokuratura. Poszkodowanych może być kilkadziesiąt tysięcy osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Adamowi J. oraz Krzysztofowi Z. prokuratura przedstawiła zarzuty popełnienia przestępstwa. (Fot: Magdalena Pasiewicz/East News)

Różnego rodzaju serwisy aukcyjne w internecie cieszą się dużą popularnością. Jednym z nich był Sknerus.pl, który reklamował się, że za jego pośrednictwem można kupić smartfony, sprzęty rtv i agd oraz wiele innych rzeczy nawet o 90 proc. taniej. A wszystko to nowe, oryginalnie zapakowane towary.

Okazuje się jednak, że wobec serwisu i osób z nim powiązanych toczy się śledztwo. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu sugeruje, że w związku z działalnością internetowego serwisu aukcyjnego Sknerus.pl oszukanych mogło być kilkadziesiąt tysięcy klientów. Na dodatek sprawdzany jest wątek prania brudnych pieniędzy.

W związku ze sprawą zatrzymano 2 osoby: Adama J. i Krzysztofa Z. Są podejrzani o udział w nielegalnym procederze.

Oszustwo "na BLIK-a". Mieszkanka Łomnicy straciła 1000 złotych

"Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Adamowi J. oraz Krzysztofowi Z. przedstawiono zarzuty popełnienia, wspólnie i w porozumieniu przestępstwa polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 16 milionów złotych oraz prania brudnych pieniędzy pochodzących z popełnionego przestępstwa" - czytamy w komunikacie prokuratury.

Ponadto Adamowi J. przedstawiony został zarzut pomocnictwa do fałszowania dokumentu.

Po przeprowadzeniu z udziałem podejrzanych czynności dowodowych, prokurator sformułował wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego przychylił się sąd.

Policja dokonała także przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych, jak również wynajętych skrytek depozytowych. Zabezpieczono przy tym pieniądze w gotówce w kwotach ponad 2 milionów euro, ponad 3,5 miliona złotych, a także sztaby złota.

Jak działał Sknerus.pl? Przedmioty wystawiane były na aukcję za 0 zł. Każde przebicie w licytacji było o dokładnie 1 grosz, a to przedłużało czas licytacji o kilkanaście sekund. Reklamy sugerowały, że przy sprzyjających okolicznościach można np. wylicytować 55-calowy telewizor za 42 zł.

Warto dodać, że za każde przebicie platforma pobierała opłatę i to od każdego licytującego. I tak biznes się kręcił. Do czasu.

Jak informuje prokuratura, "sprawa pozostaje w toku i z uwagi na jej rozwojowy charakter zaplanowano dalsze czynności dowodowe".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-02-2020

EqwerdsxbProponuję by prokurator oskarżył posłów o dokonanie czynu polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób … Czytaj całość

16-02-2020

lodzianindlatego ja kupuje tylko na allegro i nigdy nie zostalem oszukany :)

16-02-2020

Facet z klasąKupujących powinno się aresztować! Biedacy myśleli że kupią sprzęt przeceniony o 90% pomyśleć że tacy naiwniacy idą potem głosować...

Rozwiń komentarze (68)