Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|
Partnerem treści jest Kongres 590

Klient 4.0. Co wpływa na dobre doświadczenia konsumentów?

0
Podziel się:

Klienci oczekują dziś nie tylko satysfakcji z usługi czy produktu, ale też dobrej relacji z marką, rzetelnej informacji i wysokiej jakości obsługi. Ważne są przede wszystkim pozytywne doświadczenia. Skąd to wiadomo? Od klientów PZU.

Klient 4.0. Co wpływa na dobre doświadczenia konsumentów?
Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie (wp.tv)

Ubezpieczyciel przeprowadził badania, w których wzięło udział 3000 osób, a wyniki opublikował w raporcie Doświadczeń Klientów (Customer Experience), pierwszym takim dokumencie w kraju.

– Mamy dowód na to, że dbanie o doświadczenia klientów się opłaca. I to każdej firmie, bo przekłada się na lojalność konsumentów, a co za tym idzie wzrost przychodów – zwraca uwagę Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie. Prelegentka panelu "Klient 4.0 na polskim rynku – budowanie przewagi konkurencyjnej przez doświadczenia" podczas Kongresu 590.

Zobacz także: Kongres 590: Aleksandra Agatowska, PZU Życie S.A.

Wnioski płynące z dyskusji? To, na czym marki powinny się skoncentrować, chcąc zadowolić klienta, to dostarczanie pozytywnych doświadczeń. Usatysfakcjonowani klienci odwdzięczą się dobrą opinią, lojalnością, zaufaniem i wyższymi wydatkami na usługi. Mogą stać się również ambasadorami marki, a tym samym zarekomendować usługi i produkty swoim bliskim.

– Ważne, by pracować równolegle nad doświadczeniem klienta i pracownika. Robimy bardzo dużo, by każdy z naszych pracowników rozumiał, czym jest idea klientocentryczności i był przekonany, że nie tylko jakość obsługi klienta ma wpływ na jego doświadczenie, ale także każdy z nas, począwszy od zarządu przez osoby z IT, administrację po marketing. Wszyscy mamy realny wpływ na to, w jaki sposób klient będzie odbierał relację z nami – przekonuje Aleksandra Agatowska.

Odbywający się w Warszawie 5. Kongres 590 (5-6 maja) to miejsce spotkań, a także wymiany myśli i doświadczeń między światem biznesu, nauki i polityki. W jednym miejscu zbierają się teoretycy i praktycy, przedstawiciele różnych branż i środowisk z kraju i zagranicy. Z uwagi na pandemię tegoroczna edycja odbywa się online. Wystąpienia prelegentów można śledzić na stronie https://kongres590.pl/.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Partner materiału: Kongres 590

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)