Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Kolejna sprawa przeciw Polsce w TSUE. Poszło o zakaz reklamy aptek

120
Podziel się:

Komisja Europejska zdecydowała o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Polsce w związku z zakazem reklamowania działalności przez apteki na podstawie polskiego Prawa farmaceutycznego.

Kolejna sprawa przeciw Polsce w TSUE. Poszło o zakaz reklamy aptek
Komisja podjęła decyzję o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z zakazem reklamy aptek (Getty Images, Getty Images, Ismail Ciydem)

Komisja Europejska informuje, że zgodnie z polskim prawem apteki mogą przekazywać ogółowi społeczeństwa jedynie ograniczone informacje dotyczące ich lokalizacji i godzin otwarcia. W związku z tym nie mogą korzystać z internetu ani innych elektronicznych i nieelektronicznych środków na potrzeby komunikacji handlowej.

Polska pod lupą Brukseli. Tym razem chodzi o reklamy aptek

"Zgodnie z dyrektywą o handlu elektronicznym członkowie zawodów regulowanych, tacy jak farmaceuci, powinni mieć możliwość korzystania z usług społeczeństwa informacyjnego w celu promowania swojej działalności. Zarówno dyrektywę o handlu elektronicznym, jak i Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) należy interpretować w ten sposób, że stoją one na przeszkodzie temu, aby przepisy krajowe nakładały ogólny i całkowity zakaz reklamy aptek i ich działalności. Stanowisko to potwierdził również Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej" - informuje w oficjalnym komunikacie Komisja Europejska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Wysoka inflacja utrwali nam się na lata". Prof. Orłowski kreśli czarny scenariusz dla Polski

Komisja uważa, że polskie prawo narusza dyrektywę o handlu elektronicznym, ponieważ całkowity zakaz nie jest uzasadniony i nie jest proporcjonalny w kontekście interesu zdrowia publicznego.

"Chociaż można pozostawić pewne niezbędne ograniczenia, aby zapobiec praktykom marketingowym, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie publiczne, całkowity zakaz reklamy hamuje konkurencyjność rynku i stanowi przeszkodę w rozwoju i promowaniu nowoczesnych usług, które mogą przynieść bezpośrednie korzyści pacjentom" - przekonuje Komisja.

Komisja początkowo skierowała do Polski wezwanie do usunięcia uchybienia w styczniu 2019 r., a następnie uzasadnioną opinię w lipcu 2020 r. Ponieważ Komisja uważa, że Polska nadal narusza przepisy UE, postanowiła skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
prawo
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(120)
Polak
rok temu
Ukraina nie chce polskiego drobiu,ale Ukraińcy polskich złotówek tak! Kiedy w końcu koń trojański dostanie kopa z Polski? Tak jak kiedyś Tusk ściskał Putina,tak dziś Duda ukraińskiego prezydenta.I ani rusek ani Ukrainiec nie są prawdziwymi przyjaciółmi Polski i Polaków.
Polak
rok temu
Ukraina nie chce polskiego drobiu,ale Ukraińcy polskich złotówek tak! Kiedy w końcu koń trojański dostanie kopa z Polski? Tak jak kiedyś Tusk ściskał Putina,tak dziś Duda ukraińskiego prezydenta.I ani rusek ani Ukrainiec nie są prawdziwymi przyjaciółmi Polski i Polaków.
ref
rok temu
BRUKSELA siedlisko niemiecko -ruskiej agentury-chca miec poddanych w EUROPIE europarlament to skupisko komunistow nazistow i agentury-rusko-niemieckiej-zachodnie niemcy w latach 90 mialy racje ze NRD- to agenturalny stwor a obecna pozostalosc daje tego dowod -zlodzieje i bezkarnosc w europarlamencie to przyklad mafii i zorganizawanych grup przestepczych politykow uklady sadow i calaej tej oligarchi pokazuja jaki jest stosunek do calej UE-RASA PANOW-i polityka niemiec jest zaraza w EUROPIE-ktora doprowadzila do niszczenia wartosc EUROPY -w imie zyskow dlA NIEMCOW KOSZTEM INNYCH KRAJOW -NIEMCY NIGDY NIE POWINNY MIEC ROLI WLADZY ZA TO CO DOKONALI W 39R Z EUROPA I JEJ LUDNOSCIA -SA FALSZYWI TAK SAMO JAK ICH KONFIDENCI POLITYCZNI W ROZNYCH KRAJACH-UE
PiS Kato land
rok temu
W Europie reklamuje się prezerwatywy czy środki antykoncepcyjne żeby ograniczyć ciążę z przypadku.....i nieszczęścia z tym związane.. Tu będą zamykać apteki w celach odwrotnych
Wdzięczny
rok temu
Brawo Unia .Patrzeć dyktatorom na łapy .Ich głupie pomysły niszczą Polskę .
...
Następna strona