Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KKG
|
aktualizacja

Komisja Europejska nie mogła zablokować fuzji z Lotosem. "Nie taka jest jej rola"

W odpowiedzi na pytanie, czy Komisja Europejska nie mogła być bezpiecznikiem przy fuzji Orlenu z Lotosem prof. Tomasz Siemiątkowski, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej, podkreślił, że nie taka jest jej rola. Ona wyłącznie miała nie dopuścić do powstania monopolu. Dodał też, że trzeba będzie przeanalizować, jakie dokumenty trafiły do KE, które były podstawą do wydania zgody na transakcję. – Sprzeciwiali się wszyscy w Polsce. Poza ministrami gospodarki wywodzącymi się z PiS-u, wszyscy inni podpisali list z inicjatywy pana ministra Steinhoffa. Było bardzo wiele informacji. Wiemy, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dwukrotnie interweniowała i zgłaszała sprzeciw. Ale do Komisji Europejskiej nie możemy mieć dzisiaj pretensji, że ona nie dbała o nasze interesy – stwierdził gość programu "Newsroom" WP. Ekspert nie wyklucza też scenariusza, że to sam Orlen zaproponował KE sprzedaż części Lotosu. Komisja też nie mogła wskazać Polsce inwestora na te aktywa. – Unia...
rozwiń
98
Podziel się:
KOMENTARZE
(98)
awar
2 miesiące temu
Dlaczego PiS nie postawił Tuska przed sądem za wyprzedaż polskiego przemysłu???
Arte
2 miesiące temu
Ursula von der Leyen przywiozła przeterminowane euro przeznaczone dla rządu PiS, nowo wybranemu rządowi pod wodzą Tuska, tak czule witanego w Brukseli. Jak donoszą 'eksperci' mają one posłużyć Tuskowi do wygaszenia protestów rolniczych.
rolnik
2 miesiące temu
Kolodziejczak pokazuj listę , kto ci zabronił w polsacie kłamiesz czy z listą kłamiesz
Elek
2 miesiące temu
No i wygląda na to, że Mateusz z Jarkiem pójdą siedzieć..... Nareszcie .. Bo przekręty ze sprzedażą Lotosu i Pegasus to największe afery w najnowszej historii naszego kraju..... Tak cwaniaczki z PIS- u "doiły" nasz polski majątek. A w TVP występowały jako wzory uczciwości , skromności i pracowitości..... Teraz widać , jak Polacy byli mądrzy 15 października przy urnach wyborczych. Z tego możemy być dumni i w tym nadzieja naszego kraju .
Oj tak
2 miesiące temu
A czyja jest to firma ? Pan Gantner mocno ja broni., jest więc jakiś powód.
...
Następna strona