Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Konfederacja domaga się likwidacji abonamentu RTV. "Nie wypada"

Podziel się:

Postulujemy likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego - oświadczyli posłowie Konfederacji Krzysztof Tuduj i Roman Łazarski.

Konfederacja domaga się likwidacji abonamentu RTV. "Nie wypada"
Krzysztof Tuduj, poseł Konfederacji, domaga się likwidacji abonamentu RTV (East News, Tomasz Pietrzyk, Wojciech Strozyk REPORTER)

We wtorek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa posłów Konfederacji, którzy postulowali likwidację abonamentu RTV. - Polacy są nadmiernie obciążeni daninami, opłatami i podatkami – stwierdził Tuduj.

Podkreślił, że za postulatem stoją poważne argumenty. Jak ocenił poseł Konfederacji, "nie wypada, by Polacy płacili za coś z czego nie korzystają. Abonament RTV jest przymusowy dla wszystkich obywateli, niezależnie od tego czy oglądają telewizję publiczną".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miesiąc "nowych Wiadomości". Polacy ocenili. "Skandal po prostu"

Abonament RTV do likwidacji?

Tuduj przekonywał, że jedynym powodem istnienia mediów publicznych jest ich misja. Natomiast, jak zaznaczył, TVP pod rządami PiS-u było stacją propagandową. - Z misją to nie miało nic wspólnego.(…) Nie mieliśmy do czynienia z dziennikarzami, a z propagandystami partii rządzącej – dodał.

Poseł zwrócił również uwagę na zarobki dziennikarzy TVP. - Na utrzymanie propagandy zrzucają się wszyscy Polacy. Tymczasem niektórzy propagandyści poprzedniej władzy zarobili w TVP po kilka milionów złotych – powiedział.

Zaznaczył, że "likwidator TVP nie chce w tej chwili podać wysokości zarobków aktualnych pracowników". - Mamy do czynienia z tą samą sytuacją, czyli "jeśli nasi zarabiają miliony to jest dobrze, a jeśli wasi to jest źle" – ocenił.

Z kolei poseł Łazarski stwierdził, że "abonament RTV jest jednym z najbardziej ośmieszonych podatków w polskim systemie". Jak wyjaśnił, jest to podatek pobierany od odbiorników telewizyjnych na rzecz misji publicznej mediów państwowych. - Jak wygląda ta misja dowiadujemy się organoleptycznie przy każdej zmianie władzy – ocenił.

Łazarski przypomniał, że jeszcze do niedawna przedstawiciele jego partii nie mogli pojawiać się w mediach publicznych. - Konfederacja dostała tzw. bana na media publiczne. Jako siła polityczna z poparciem ponad półtora miliona Polaków, Konfederacja nie była pokazywana w mediach publicznych – zaznaczył.

Jak podkreślił, media publiczne mają ustawowy obowiązek dostarczania pluralizmu i prezentowania szerokiego spektrum poglądów politycznych. - To nie jest żadna misja, a zwyczajne pranie mózgu i to za nasze pieniądze – dodał. - W związku z tym postulujemy likwidację abonamentu RTV – podsumował.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP