Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PRC
|

Koronawirus. Francja wprowadza zakaz sprzedaży "zbędnych" towarów w supermarketach

31
Podziel się

Od piątku Francja przechodzi drugi lockdown. Po weekendzie jednak wprowadza kolejne obostrzenia. W sklepach kupić będzie można jedynie niezbędne produkty.

Koronawirus. Francja wprowadza zakaz sprzedaży "zbędnych" towarów w supermarketach
Jean Castex, premier Francji (Wikimedia Commons, Florian DAVID CC BY-SA 4 Wikimedia)
bDJKLJph

Od wtorku w supermarketach Francuzi kupią jedynie niezbędne produkty - donosi telewizja France24. Decyzję władz w niedzielę wieczorem ogłosił premier Jean Castex.

Już wcześniej ograniczono sprzedaż niektórych artykułów, jak choćby sprzętu ogrodniczego, telefonów komórkowych, zabawek, czy ubrań. Teraz zakaz obejmuje wszystko, co nie jest niezbędne do życia i funkcjonowania.

bDJKLJpj

To obostrzenie ma być sprawiedliwe wobec małych sprzedawców, których sklepy zostały zamknięte. Przypomnijmy, że Francja w piątek wprowadziła pełen lockdown.

Francuzi mają pozostać w domach. Wyjść mogą jedynie do sklepu, aby kupić żywność, do lekarza, albo do pracy, której nie można świadczyć zdalnie.

Zobacz także: Zamknięte cmentarze. WP wspomogła sprzedawców chryzantem

Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest trudna. Tylko w niedzielę odnotowano tam nowych 46 920 zakażeniach. Władze nie zamierzają więc luzować obostrzeń dopóki nie uda się zapanować nad pandemią. Według obecnych planów restrykcje mają obowiązywać co najmniej do 1 grudnia.

bDJKLJpp

Od czwartku do 2 grudnia całkowity lockdown obejmie również Wielką Brytanię. Taką decyzję podjął premier Boris Johnson. Służba zdrowia jest tam na skraju wytrzymałości.

Z kolei Hiszpania w czwartek poinformowała, że Kongres Deputowanych, niższa izba parlamentu Hiszpanii, wydłuża stana zagrożenia epidemicznego do 9 maja 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJKLJpK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
:(((
4 miesiące temu
Takowe działania nie mają nic wspólnego z pandemią. Kto tego nie dostrzega ten jest ślepy. Skrzętnie realizowany plan i przyzwyczajanie ludzi do zakazów, nakazów itd., z których już nie wyjdziemy :(
JA...
4 miesiące temu
Ciekawe czym uzasadniają zakaz sprzedaży zabawek lub telefonów komórkowych?! Walką z covidem?!😂🤣😃😅
Ronald
4 miesiące temu
Te działania nie mają nic wspólnego z pandemia
bDJKLJpL
JKL
4 miesiące temu
U nas niektóre te obostrzenia wydają się czasem niezbyt logiczne, ale widzę że we Francji to nastąpił już całkowity odlot rozumu.
ng
4 miesiące temu
Najpierw zbędne towary, później zbędne zawody, zbędne dzieci, zbędni ludzie. Jedynie rząd jest słuszny. Musimy oddać wszystko żeby go utrzymać bo inaczej to kto nam zabierze majątek i powie jak jest i co trzeba robić.
...
Następna strona