Koronawirus. Giganci wycofują się z targów komunikacyjnych
Sony i Amazon wycofują się z udziału w targach Mobile World Congress. Wcześniej z udziału w imprezie zrezygnowały m.in. Ericcson, LG czy Nvidia.
"W związku z doniesieniami o rozprzestrzenianiu się wirusa i rosnącymi obawami z tym związanymi, postanowiliśmy wycofać się z wystawiania naszych produktów podczas MWC i z udziału w kongresie" - czytamy w oświadczeniu Amazona, opublikowanym w niedzielę.
Firma miała być m.in. gospodarzem całodniowej konferencji. Miała też zaprezentować nową usługę, związaną z przechowywaniem danych w chmurze.
Z udziału w targach rezygnuje też Sony. Japoński koncern po "przeanalizowaniu rozwoju sytuacji" zdecydował, by nie wysyłać swoich przedstawicieli do Barcelony.
Oglądaj też: Koronawirus w Chinach. Skutki dla gospodarki będą poważne
Jak informują organizatorzy imprezy, w targach nadal zamierza wziąć udział ponad 2800 firm technologicznych z całego świata. Swój udział potwierdzają goście z Chin, m.in. koncern Huawei.
Chińskie firmy zapewniają, że przed wyjazdem ich pracownicy przejdą kwarantannę, by potwierdzić, że są zdrowi.
Jak podaje agencja Reutera, z powodu epidemii koronawirusa na świecie odwołano już ponad 20 imprez handlowych i technologicznych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl