Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Rząd USA zamówił szczepionki za 1,95 mld dolarów

14
Podziel się

Rząd USA zarezerwował sobie dostęp do 100 mln dawek szczepionki na koronawirusa. W razie potrzeby liczbę tę można zwiększyć nawet sześciokrotnie. Szczepionka ma być dla obywateli amerykańskich bezpłatna.

Nad szczepionką na koronawirusa pracuje jednocześnie wiele zespołów na świecie
Nad szczepionką na koronawirusa pracuje jednocześnie wiele zespołów na świecie (Flickr)
bDBatpud

Stany Zjednoczone zapłacą koncernowi Pfizer 1,95 miliarda dolarów za wyprodukowanie i dostarczenie 100 milionów dawek szczepionki na koronawirusa - ogłosił w środę rząd, o czym informuje serwis CNBC. Warunkiem sfinalizowania transakcji jest potwierdzenie że szczepionka jest skuteczna i bezpieczna.

Pracują nad nią wspólnie niemiecka firma biotechnologiczna BIONTech i mający siedzibę w Nowym Jorku koncern Pfizer.

bDBatpuf

Umowa daje Stanom Zjednoczonym prawo do zakupu dodatkowych 500 milionów dawek.

Zobacz także: Obejrzyj: Rząd chce refundować szczepionkę na koronawirusa. "Przynajmniej w grupach wysokiego ryzyka"

Amerykański Departament Zdrowia (HHS) zapowiedział, że obywatele otrzymają szczepionki bezpłatnie.

bDBatpul

Po ogłoszeniu rekordowego zamówienia akcje Pfizera wzrosły o ponad 4 proc., a BioNTech - o ponad 6 proc.

Sekretarz HHS Alex Azar wyraził nadzieję, że pierwsza szczepionka na koronawirusa zostanie wprowadzona na rynek do końca tego roku.

Prace w wielu ośrodkach

Nad szczepionką pracuje jednocześnie wiele zespołów na świecie. W czerwcu amerykański koncern Moderna twierdził, że jest bliski osiągnięcia pożądanego rezultatu. Przed kilkoma dniami informował o sukcesie pierwszych testów preparatu.

bDBatpum

W organizmach zdrowych osób, które w ciągu dwóch miesięcy otrzymały dwie dawki szczepionki, pojawiło się więcej neutralizujących koronawirus antyciał niż u osób zarażonych koronawirusem - podano. Pierwsze wyniki badań opublikowano w czasopiśmie fachowym "New England Journal of Medicine". Przedstawiciele producenta szczepionki mówią o "silnej odpowiedzi immunologicznej", która otwiera drogę do badań na większej liczbie osób.

Szczepionka o nazwie mRNA-1273 ma być od końca lipca testowana na grupie 30 tys. osób.

Nad szczepionką pracuje między innymi znana na całym świecie firma Johnson & Johnson. Koncern planował testy kliniczne we wrześniu tego roku, ale w czerwcu zapowiedział przyspieszenie.

bDBatpun
bDBatpuG
KOMENTARZE
(14)
michu
6 miesięcy temu
potwierdzenie, że szczepionka jest bezpieczna...po kilku miesiącach badań i to wyłącznie na zdrowych ludziach?? to chyba żart....
@@@
6 miesięcy temu
Jak się Szumowski dowie o szczepionkach to zaraz je kupi, nawet od handlarza bronią albo od jakiegoś kolegi narciarza.
Lekarz 1_
6 miesięcy temu
Takiej szczepionki nie będzie bo jest ZBĘDNA ! Potwierdziła to już miesiąc wstecz komisja niemiecka do spraw analizy podstaw ogłoszenia Pandemii w Niemczech ... jest to na YouTube z tłumaczeniem na język polski
bDBatpuH
Statystyka
6 miesięcy temu
Łączne zachorowania na grypę w sezonie 2018/2019 = 👑 wirus + grypa w sezonie 2019/2020 😂 czyli wszystko w normie więc po CH nam szczepionki ?
Wszyscy
6 miesięcy temu
Ogłaszają przyspieszenie ....bez skutków ubocznych bo wszystko będzie dokładnie zbadane KLINICZNIE .....śmiech na sali ....depopulacja nadciąga