Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
apteki
09.09.2020 14:29

Koronawirus w Polsce. Farmaceuci proponują strefy buforowe w aptekach

We wszystkich aptekach w Polsce pojawią się specjalne strefy buforowe? Tego chcą przedstawiciele Naczelnej Rady Aptekarskiej, którzy rozmawiają o tym z ministrem zdrowia. Tematem prac są również szczepionki przeciwko grypie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Koronawirus w Polsce. Farmaceuci chcą specjalnych stref buforowych w aptekach.

Trwają rozmowy w Ministerstwie Zdrowia, których uczestnikami są farmaceuci z Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) oraz minister zdrowia. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, jednym z tematów dyskusji jest pomysł stworzenia specjalnych stref buforowych w aptekach w Polsce.

Specjalne strefy miałyby zapewnić bezpieczeństwo farmaceutom, gdyż zapewniłyby one odpowiednią odległość od pacjentów. Dla NRA jest to paląca kwestia szczególnie ze względu na prognozowaną jesienną falę infekcji.

W rozmowach w resorcie przewija się również temat szczepionek przeciwko grypie. Od kilku dni są problemy z ich dostępnością w aptekach oraz w hurtowniach.

Zobacz: W pełni zdalny rok akademicki? "Zachęcam do powrotu do tego, co było przed pandemią"

- Pierwsze dostawy szczepionek przeciwko grypie są już realizowane do aptek. Mamy nadzieje, że w najbliższym czasie będą one kontynuowane. Niemniej obecnie mamy problemy z dostępnością do szczepionki - przyznała w programie "Newsroom” WP prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

Dlatego też NRA chce, by zostały wyznaczone grupy pacjentów, którzy będą mieć pierwszeństwo w dostępie do szczepień przeciw grypie. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, w rozmowie z RMF FM, tłumaczyła, że przede wszystkim chodzi o seniorów, głównie z chorobami przewlekłymi.

W Polsce od kilku lat rośnie trend antyszczepionkowy. Przez ostatnich pięć lat liczba rodziców, którzy nie zaszczepili swoich dzieci, wzrosła trzykrotnie. Najnowsze dane na koniec 2019 roku ujawniają prawie 50 tys. odmów obowiązkowych szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2020

adamStrefy buforowe już mamy w służbie zdrowie. Bufor działa tak dobrze, że nie idzie się tam nawet dodzwonić, tak się boją wirusa.

09-09-2020

logicznyA ja proponuję o połowę mniej aptek w których będą o połowę tańsze leki.

09-09-2020

Aisaka ja nie chcę strefy buforowej , chcę dawnego kontaktu z pacjentami którzy są dla mnie najważniejsi !

Rozwiń komentarze (121)