Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Potwierdzony wynik u ministra Michała Wosia

"Badanie potwierdziło obecność koronawirusa u ministra Michała Wosia" - poinformował na Twitterze w poniedziałek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller.

Podziel się
(East News)
Michał Woś poddał się testowi. Badanie potwierdziło zarażenie koronawirusem. (Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

To pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w rządzie Mateusza Morawieckiego. Badania dały pozytywny wynik, potwierdzając tym samym obecność wirusa u ministra środowiska Michała Wosia.

Minister Woś sam poinformował, że miał kontakt z osobą, u której odkryto COVID-19. "Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi" - napisał w na Twitterze Woś.

Michał Woś. 28-latek zostanie nowym szefem resortu środowiska w rządzie Morawieckiego
Michał Woś. 28-latek zostanie nowym szefem resortu środowiska w rządzie Morawieckiego

Wieczorem informację o wyniku badania podał również rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, "zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego", a "osoby, które miały kontakt z ministrem zostały poddane właściwym procedurom".

Michał Woś został członkiem Rady Ministrów.
Rekonstrukcja rządu. Michał Woś przeszedł drogę od nadzorującego poprawczaki do ministra

Jednocześnie rzecznik prezydenta Błażej Spychalski podał, że Andrzej Duda ostatni raz widział się z ministrem Wosiem 5 marca, a do zarażenia ministra doszło później.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące