Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Koronawirus we Włoszech. Zamykają centra handlowe, by w weekendy ludzie zostali w domu

31
Podziel się

Godzina policyjna w Lombardii, zamknięcie centrów handlowych w Piemoncie. Włochy nie chcą powtórki z wiosennej fali pandemii.

Koronawirus we Włoszech. Zamykają centra handlowe, by w weekendy ludzie zostali w domu
(Pixabay)
bDmJIsHp

Bilans zmarłych od początku epidemii we Włoszech wzrósł we wtorek do 36705. Koronawirusa stwierdzono u 434 tys. osób, a wyzdrowiało 255 tys. Sytuacja robi się bardziej poważna niż wiosną. Władze regionalne nie czekają na rozwój wypadków i wprowadzają ograniczenia. W Lombardii obowiązywać będzie od 23 do 5 rano godzina policyjna, zaś w Piemoncie w weekendy zamknięte będą centra handlowe.

Gubernator regionu podkreślił, że zamknięcie centrów handlowych to "bardzo stanowczy krok przeciwko skupiskom ludzi", które - jak dodał - niosą duże ryzyko, informuje PAP.

Pod względem zakażeń Piemont jest na drugim miejscu, po Lombardii, na liście regionów Włoch o najwyższym dobowym wzroście nowych zakażeń. We wtorek zanotowano ich prawie 1400.

bDmJIsHr
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Artur Zaczyński o zabezpieczeniu medyków w szpitalu na Stadionie Narodowym
bDmJIsHS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(31)
Ciekawy
miesiąc temu
Sklepy pozamykane, ale kościoły pootwierane?
Adam
miesiąc temu
Bez sensu. Ludzie i tak muszą kupić jedzenie, a teraz będą tłoczyli się w małych sklepach. Ale Włochy to nigdy nie był logiczny i zorganizowany kraj. Burdello bum bum - i tyle.
;-)
miesiąc temu
Nic tak nie sprzyja zdrowiu jak zakiszenie ludzi w domu jak ogórki.
bDmJIsHT
Handel
miesiąc temu
Zapraszamy na weekend do Polski!
pampeo
miesiąc temu
Czyli następny etap, głód. Niech się pozabijają, ci co są zdrowi, chorzy niech zdechną nie na wyimaginowanego wirusa, ale z głodu. Tragiczny scenariusz.
...
Następna strona