Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Kościński: bez problemu zapłacę wyższy podatek. "To dobra zmiana"

98
Podziel się

Tadeusz Kościński zapewnia, że straci na zaplanowanych zmianach podatkowych. Jak jednak przyznaje w wywiadzie dla "Faktu", chętnie zapłaci wyższe podatki. Odpowiada też na pytanie o kolejne daniny.

Kościński: bez problemu zapłacę wyższy podatek. "To dobra zmiana"
Kościński jeszcze niedawno sam o sobie mówił, że czuje się jak Mikołaj, bo ciągle obniża podatki. (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bEicKhVh

Minister w rozmowie z dziennikarzem Faktu zapewnia, że również i w jego kieszeni, podobnie jak w przypadku milionów innych Polaków, zrobi się bardziej pusto po Polskim Ładzie.

Kościński zapewnia jednak, że jest na to gotów ze względu na solidarność społeczna i dalszy rozwój gospodarczy kraju. - Zmiany w Polskim Ładzie traktuje jako inwestycje i tak należy je postrzegać. Nie jako koszt. Wyższa kwota wolna od podatku i wyższy drugi próg podatkowy oznaczają, że więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach Polaków i będziemy więcej wydawać - przewiduje minister.

Zobacz także: Paszport covidowy. Gdzie będzie trzeba okazać?
bEicKhVj

Kościński jeszcze niedawno sam o sobie mówił, że czuje się jak Mikołaj, bo ciągle obniża podatki. Teraz jednak już nie może tak mówić, ale z tym też nie ma problemu.

Wszystko dlatego, że jak opowiada w "Fakcie" z budżetu uda się dopłacić do tzw. klina podatkowego nawet 5-7 mld zł. Przypomnijmy, że klin podatkowy, to różnica między całkowitym kosztem zatrudnienia, a wynagrodzeniem netto, które otrzymuje pracownik.

A co z brakiem możliwości odliczania od podatku składki zdrowotnej? Kościński zapewnia, że to europejski standard. Zauważa również, że zmiana ta, zostanie częściowo zniwelowana przez wyższą kwotą wolną od podatku.

bEicKhVp

Ponadto Kościński po raz kolejny mówi, że ta zmiana też jest podyktowana "poczuciem sprawiedliwości", bo jego zdaniem, prowadzący działalność gospodarczą powinni w równym stopniu składać się na ochronę zdrowia, co etatowcy.

Minister zapewnił również, że nie planuje żadnych nowych podatków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicKhVK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(98)
ojciec
2 tyg. temu
złodzieje chcą okraść mnie i moje dzieci
członek
4 tyg. temu
To czy więcej wydam to minister moja sprawa
Becia
4 tyg. temu
A przecież wystarczyło "nie kraść"... To co się zmieniło?
bEicKhVL
nie wierze
4 tyg. temu
znaczy sie ten ktos bedzie zadowolony jak wyrzuci w bloto wiecej swoich pieniedzy - interesujace
edy
4 tyg. temu
niech zaplaci procentowo do swojej pensji bo ja place 70% poborow w daninach
...
Następna strona