Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fotowoltaika
15.02.2020 08:39

Kredyt na fotowoltaikę - co musisz wiedzieć?

Nie ma co ukrywać, że bycie eko jest na czasie. W nasze życie wprowadzamy coraz więcej ekologicznych rozwiązań, od zmiany torby na zakupy na materiałową, po inwestowanie w odnawialne źródła energii. W Polskiej gospodarce od jakiegoś czasu można zaobserwować trend stawiania instalacji fotowoltaik, który oczywiście nie umknął uwadze rynkowi bankowości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Panele fotowoltaiczne niosą ze sobą ogromny potencjał zarówno dla domów, jak i dla firm

Fotowoltaika jest procesem wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Dzięki temu, że jest to zupełnie darmowy proces staje się być poważnym konkurentem dla wciąż rosnących cen energii elektrycznej. Jakie w takim razie mamy możliwości zakupu instalacji fotowoltaicznej bez konieczności poszerzania dziury w domowym budżecie?

Fotowoltaika dla Ciebie, jak i dla Twojej firmy

Kto z nas nie lubi inwestować, a tym bardziej oszczędzać i optymalizować kosztów domowego budżetu? Panele fotowoltaiczne niosą ze sobą ogromny potencjał zarówno dla domów, jak i dla firm, ponieważ są obszarem, który wpływa na realne zmniejszenie kosztów budżetu domowego.

Jeżeli więc myślisz o zainstalowaniu paneli słonecznych, a boisz się, że ich zakup zdecydowanie nadwyręży Twój budżet zobacz jakie możliwości proponuje Unia Europejska, polski rząd i banki.

W ramach programu "Mój Prąd" można złożyć wniosek o zwrot części kosztów poniesionych na zakup instalacji fotowoltaik. Pomoc rządowa oferuje zwrot 50 proc. kosztów do maksymalnej kwoty 5 tys. zł. Dzięki temu wsparciu większa ilość gospodarstw domowych może sobie pozwolić na czerpanie energii z paneli, ponieważ zamiast spłacać taki zakup przez 12 lat, inwestycja zwróci się już po 7.

Kolejnym pomysłem jest pomoc płynąca z funduszy NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), która skierowana jest do gospodarstw domowych. Najczęściej wybieraną pożyczką jest program "Czyste Powietrze", który oferuje dofinansowanie na zakup paneli fotowoltaicznych od 7 do 53 tys. złotych.

Z tej dotacji mogą skorzystać gospodarstwa, jak i lokale mieszkalne, które mają wyodrębnioną księgę wieczystą. Maksymalna kwota pożyczki wyliczana jest na podstawie dochodów danego gospodarstwa domowego.

Szacuje się, że koszty budowy domu w metodą gospodarczą mogę być nawet o 20 proc. niższe, niż gdybyśmy chcieli nająć profesjonalną ekipę.
Dom tańszy niż mieszkanie. "Nic trudnego, wystarczy lubić majsterkować"

Nie chcesz czekać na dotację? Zajrzyj do banków!

Dla osób, które nie kwalifikują się do żadnego z programów, albo chcą wprowadzić eko zmiany jak najszybciej i nie chcą czekać na dotację, banki przygotowały ofertę. W zależności od danego banku oferta kredytowa skierowania jest do właścicieli domów jednorodzinnych, jak i do osób prowadzących działalność gospodarczą.

Najwyższy kredyt jaki można dostać wynosi 75 tys. zł, czyli jest to optymalna suma pieniędzy by zainwestować w zakup instalacji elektrycznej o mocy do 17 kW.

Dla osób, które myślą o zielonej energii, ale nie spełniają wymagań banków względem dedykowanego kredytu pozostaje pomoc w postaci kredytu gotówkowego. Plusami ubiegania się o kredyt gotówkowy są niewielka ilość niezbędnej dokumentacji, krótki czas wydania decyzji przez bank i ostatecznego wypłacenia dodatkowych środków na rachunek bankowy.

Długofalowa inwestycja to ogrom oszczędności

Każda inwestycja w odnawialne źródła energii przynosi korzyści, które na pewno odczujesz w portfelu. Na szczęście rynek jest coraz bardziej otwarty na eko projekty, co pokazuje w sporej ilości finansowego wsparcia, czy specjalnie przygotowanych ofert banków.

Tagi: fotowoltaika, kredyt, finansowanie, ekologia
Źródło:
totalmoney.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2020

voltPomoc rządowa oferuje zwrot 50 proc. kosztów do maksymalnej kwoty 5 tys. zł................................TO JEST NAJLEPSZE

16-02-2020

qwerty666Oczywiście wszyscy komentujący to znawcy fotowoltaiki, którzy korzystają z tych rozwiązań od dekad. Po pierwsze, panele montowane 10 lat temu to … Czytaj całość

15-02-2020

ZwrotekZWRACA SIĘ NA ZERO PO 15 LATACH ????? NIKT TEGO NIE PISZE HAHAHA

Rozwiń komentarze (146)