Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kredyty frankowe. "Tę żabę będzie jadł rząd PiS"

867
Podziel się

- Wyrok TSUE ws. kredytów we frankach będzie prawdopodobnie niekorzystny dla banków. I tę żabę, niestety będzie jadł rząd PiS - ocenia była prezydent Warszawy i była prezes NBP Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie dotyczącej frankowiczów zapadnie 3 października.

Kredyty frankowe. "Tę żabę będzie jadł rząd PiS"
(East News, Jan Bielecki/East News)
bDTkWBBx

Będzie to bardzo istotne orzeczenie dla osób, które mają kredyty we frankach szwajcarskich. Może wpływać na decyzje polskich sądów, które rozpatrują sprawy frankowiczów.

- Na końcu to rząd odpowiada za bezpieczeństwo finansowe i jeśli mówi, że decyzja TSUE w sprawie kredytów frankowych pozostanie bez wpływu na stabilność systemową, to oszukuje - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w Radiu Zet. Jak wywodziła, niekorzystny wyrok TSUE odbije się na kosztach działalności banków. To natomiast odczują klienci, po banki mogą podnieść opłaty, a także oprocentowanie, nawet jeśli Rada Polityki Pieniężnej nie zmieni stóp procentowych.

Zobacz także: Zobacz też: Prezes ZBP: System bankowy nie udźwignąłby pełnego "odfrankowienia" kredytów
bDTkWBBz

- Ja nie rozumiem, dlaczego RPP nie podnosi oprocentowania, przecież inflacja jest wyższa niż planowano. Musi być ostrzeżenie ze strony banku centralnego - powiedziała i oceniła, że za pół roku stopy procentowe mogą być drastycznie podniesione, a wtedy drastycznie wzrosną raty kredytów. - Ale to już będzie po wyborach, a wtedy to hulaj dusza piekła nie ma - podsumowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

bDTkWBBF

Mimo że ten konkretnie wyrok TSUE dotyczył będzie sprawy państwa Dziubaków, wpływ będzie miał na wszystkie tego typu sprawy. Przypomnijmy, Dziubakowie w 2008 r. wzięli kredyt hipoteczny na 40 lat, bank dał im kredyt w złotych, ale indeksowany we frankach szwajcarskich. Stąd kredytobiorcy wnieśli sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie o unieważnienie umowy - z uwagi na, w ich opinii, nieuczciwe postanowienia dotyczące mechanizmu indeksowania. Jak twierdzi małżeństwo, postanowienia te były niezgodne z prawem, bo umożliwiały bankowi jednostronne i dowolne określanie kursu walut.

bDTkWBCa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(867)
Robespier
2 lata temu
Lobby banksterskie powoli sie ujawnia i znowu straszy. Nie dziwi mnie ze do niego należy HGW bo to ona patronowała złodziejskiej reprywatyzacji w wawie. Może ktoś w końcu wystawi jej rachunek za ta działalność ?
Gghuhhu
2 lata temu
Ten syf mamy dzięki pani ugrupowaniu!!!!! KNF nie robiło nic dla Polaków!!!! To teraz mamy opinie rzecznika finansowego, UOIKK, NIK miażdżyca pseudo kredyty hipoteczne frankowe!!! Koniec banksterki nadchodzi!!!! Wraca równowaga pomiędzy wielkimi bogatymi bankami A klientami!!!!
Po sprawie
2 lata temu
Nie wszystkie banki udzielały tych kredytów, jak będą próbować obciążać klientów za SWOJE błędy to ci zmienią bank.
bDTkWBCb
smacznego
2 lata temu
Żabę pływającą w ściekach warszawskich, to pani będzie musiała zjeść.
Jagoda
2 lata temu
Na Węgrzech Orban też przewalutował kredyty franków i też krzyczeli że gospodarka padnie i jakoś nie padła. A banki już swoje wzięły jak kredyt brali ludzie 15 lat temu frank był po 2 a teraz prawie po 4 to ile więcej niż zakładali spłacili.
...
Następna strona