Notowania

Kryzys lekowy. Ministerstwo zapewnia, że leki już są. Pacjenci wciąż skarżą się na braki

Chorzy wciąż nie mogą dostać leków, które zdaniem resortu zdrowia powinny być dostępne. Apteki potwierdzają, że mają problem z uzupełnieniem asortymentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)

Od początku lipca do aptek i hurtowni trafiło 770 tys. opakowań euthyroksu na niedoczynność tarczycy - zapewnił w środę minister zdrowia. Dodał również, że są zamienniki leków, z których można korzystać.

Jak pisze "Rzeczpospolita", pacjenci po informacji ministra zaczęli szukać leków, a farmaceuci dociekać, w której hurtowni zdobędą medykamenty.

- Dwie duże hurtownie, z których każda ma po 30 proc. rynku, odmówiły mi, bo nie miały ani jednego opakowania euthyroksu w ani jednej dawce - skarżył się w rozmowie z "Rz" Mariusz Politowicz, właściciel apteki w Pleszewie.

Obejrzyj: Kryzys lekowy. "Wniosek numer 1: poprawić dostęp do informacji"

Podobne obserwacje mają członkowie Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek, z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita". Aptekarze nie podważają, że na rynek trafiło 770 tys. opakowań poszukiwanego leku. Mówią jednak, że jeśli brakowało go od miesięcy, to lipcowa dostawa rozeszła się wśród tych, którzy zapisywali się na niego w kolejkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: leki, apteki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2019

JAKTOJak to się skarżą? Przecież pan minister niedawno obwieścił, że problem lekowy został rozwiązany. Nie mają prawa się skarżyć. Żarty na bok. Pamiętam … Czytaj całość

25-07-2019

askNie ma zamienników na wszystkie dawki leku. Ja potrzebuję Euthyrox w dawce 25 mikrog, a Letrox nie ma tak malej dawki. W aptece nie wydali mi Letroxu … Czytaj całość

25-07-2019

PacjentTo jest tak jak z rehabilitacją kolana pana prezesa. Rehabilitację miał natychmiast, a dyrektor ze szpitala MSW przywiózł kule do domu. Ja wczoraj … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (73)