Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Kto może skserować twój dowód. Ekspert wyjaśnia

- Skany dowodu mogą robić instytucje finansowe, płatnicze, banki, zakłady ubezpieczeń i zakłady bukmacherskie. Ale jeżeli gdzieś na terenie gminy ktoś prosi od nas skan dokumentu tożsamości po to, żeby wydać nam bilet parkingowy, a nawet jeśli prosi o to operator telekomunikacyjny, to jest to kontrowersyjne - mówi Dr Maciej Kawecki, koordynator reformy ochrony danych osobowych z Ministerstwa Cyfryzacji.

37
Podziel się:
KOMENTARZE
(37)
Porąbane
5 lata temu
Czyli nadal nie wiadomo. Należy skończyć ze skanowaniem dokumentów. Po co komukolwiek fotka dowodu?
Rychu
5 lata temu
Kontrowersyjne czy zakazane,jak zwykle prawo-bubel.Zostawiona furtka dla oszustow.A my dalej nie wiemy co robic W banku pozwole zeskanowac, ale juz u operatora telekomunikacyjnego-nie wiem.A tak naprawde za udzielony kredyt na falszywy dowod powinien odpowiadac tylko i wylacznie bank.I takie prawo powinno byc ustanowione.
frek16
5 lata temu
ale mądre chłopisko, z jego wypowiedzi wynika że dowód osobisty też może zeskanować Pani w punkcie totolotka.
rozsądek
5 lata temu
Znowu porobili bajzer w prawie. Jednym wolno a innym nie. Prawda jest taka, że nikt, ale to nikt nie może mieć prawa do skanowania dokumentów tożsamości. Należy je pokazać gdy wymaga tego załatwienie sprawy ale nic więcej. Dowody są zmieniane, bo ktoś tak wymyślił by biznes kręcić.
ala
5 lata temu
WYRZUCIĆ TEGO EXPERTA NA ZBITY PYSK Z MINISTERSTWA
...
Następna strona