Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Leki nie z Chin, tylko z Polski. Kosztowałoby to nas fortunę

- To byłby koszt na pewno wyższy niż równowartość 6 proc. PKB - mówił w programie "Money. To się liczy" Arkadiusz Grądkowski, ekspert ds. leków z Konfederacji Lewiatan, w kontekście wyeliminowania chińskich leków. Dodał, że ostatni problem dotyczący obecności niepożądanej substancji w lekach na cukrzycę nie dotyczy tylko Polski. - Gdyby leki powstawały na terytorium UE, łatwiejsza byłaby kontrola nad takimi procesami - powiedział.

KOMENTARZE
(111)
nowak
4 lata temu
wszystko przeniescie do chin a co ... sklepy tez chinczykom oddajcie po co europie cokolwiek
BIg Farma
4 lata temu
komu szczepioneczke?? PROMOCJA .nie chcecie? rządy i tak kupią...
pacjent
4 lata temu
leków refundowanych niektórzy lekarze nie wypisują bo to urzędnicy a nie lekarze z powołania
Singapur patr...
4 lata temu
Co tu komentować . Wybrańcy narodu pokazują poziom intelektualny. Wystarczy wprowadzić np. bon medyczny , gdzie my sami będziemy decydować kto będzie nas leczyć. Ministerstwo będzie w zasadzie zbyteczne a lekarz zamiast stosować procedury , będzie musiał nauczyć się skutecznie i tanio leczyć bo w konkurencji przegra z większością choćby naturoterapeutów. Natychmiast okaże się że tacy ministrowie i doradcy muszą się wziąć do roboty bo życie na które sami muszą zapracować kosztuje. Na koniec proponuję poszukać artykułów o poziomie zdrowia obywateli Polski , Singapuru i USA. Ja osobiście 25 lat nie korzystam z uprzejmości lekarzy i systemu medycznego w Polsce , nie biorę żadnych leków i jestem w genialnej formie. No cóż wystarczy ruszyć głową poszperać a świat bez leków jest oczywisty.
Kabat
4 lata temu
Wszystko okazuje sie niezdrowe, leki,sul courier, mieso. Bo jest NADPRODUKCJA za dużo fabryk, przez to mniejszy zysk. Bedzie jedna bedzie gòra szmalu. -taka logika.
...
Następna strona