Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Markety Dino mają być otwarte do północy. Pracownicy zarzucają firmie, że chodzi o sprzedaż alkoholu, sieć zaprzecza

41
Podziel się:

Niektóre sklepy Dino polska będą otwarte do północy. Pracownicy i reprezentująca ich "Solidarność" protestują, bo uważają, że firma chce wykorzystać sytuację epidemii, by zwiększyć sprzedaż alkoholu. Skarżą się też na niedozwolone naciski ze strony niektórych przełożonych.

Pracownicy marketów Dino nie rozumieją decyzji o wydłużeniu godzin pracy
Pracownicy marketów Dino nie rozumieją decyzji o wydłużeniu godzin pracy (Dino)

Pracownicy marketów Dino Polska krytykują decyzję o wydłużeniu godzin pracy części marketów do godziny 24. Mariola Bielak, przewodnicząca zakładowej "S" w spółce Dino Polska opublikowała w mediach społecznościowych list wystosowany przez organizację do zarządu firmy, w którym prosi o wyjaśnienie, czym ten kierował się, podejmując tę decyzję właśnie teraz.

Związkowcy sugerują, że wydłużono godziny pracy tylko tych placówek, które mają koncesję na sprzedaż alkoholu po godz. 22:00 lub które funkcjonują na terenie gmin, gdzie taka sprzedaż jest dozwolona. Jednym słowem – uważają, że sklep chce pod pozorem lepszej obsługi

- Wnosimy o wyjaśnienie i podanie, które konkretnie markety są czynne w standardowych godzinach pracy (…) Z naszych informacji wynika że są to markety które nie posiadają koncesji na sprzedaż alkoholu po 22.00 lub tam gdzie gminy maja takie ograniczenia. W związku z tym pytamy się czy Dino Polska S.A przedłuża czas pracy marketów do 24.00 tylko po to, aby klienci mogli zakupić alkohol ? Jeżeli tak, to ewidentnie widać, jak traktuje się pracowników, nie licząc się z ich zdrowiem i zagrożeniem – pisze związek zawodowy.

Zobacz także: Obejrzyj: Czy maski chronią przed koronawirusem?

Autorzy pisma zwracają uwagę, że wprowadzenie dłuższego czasu otwarcia marketów byłoby zasadne w okresie przed świętami, kiedy kolejki były najdłuższe. Tymczasem przed Wielkanocą markety Dino zamykały się o 22.

- Dlatego nie przyjmujemy tłumaczenia pracodawcy ,że jest to podyktowane tym, aby klienci nie stali w kolejkach, bo ich nie ma! Wzywamy ponownie do wycofania się z wydłużonego czasu pracy do 24.00 tylko po to aby móc zwiększyć zyski ze sprzedaży alkoholu.
Przedstawiciele związku zawodowego zwracają też uwagę, że w nocy w wielu miejscach nie kursuje komunikacja miejska, więc pracownicy nie mają jak wrócić do domu.

Sygnalizują ponadto, że niektórzy kierownicy straszą pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich lub pobierających zasiłek na opiekę nad dzieckiem, że jeśli nie wrócą do pracy natychmiast, to mogą szukać innej pracy.

- Jest to karygodne i godne potępienia, ponieważ jest to sytuacja epidemii i pracownicy w pierwszej kolejności muszą zapewnić swoim dzieciom opiekę w przypadku zamknięcia przedszkoli i żłobków, a nie wysłuchiwać niewybrednych komentarzy ze strony zwierzchników – piszą.

Związek oczekuje, że zarząd spółki ustosunkuje się do zarzutów do 17 kwietnia i cofnie decyzje o wydłużeniu godzin pracy.

Skontaktowaliśmy się z działem prasowym Dino Polska. Usłyszeliśmy zapewnienie, że słowa związkowców to pomówienia, a jedynym celem wydłużenia godzin pracy jest wygoda klientów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(41)
Nikita
2 lata temu
Dalej do wodopoju głupi Polaku maska na gębie i flacha w plecaku
Pracownik
2 lata temu
Od 20 wchodzą mniejsze obostrzenia 1 osoba na 15m2 Zdaniem Dino sklep w którym pracuje na 407m2 Jakiś czas temu weszła ustawa o marnowaniu jedzenia gdzie markety oddają towar potrzebującym zamiast go wyrzucać Jesli sklep ma więcej niż 400m2 Na tamten czas mój sklep miał 340m3 jak to się stało że teraz urusl
iq
2 lata temu
czym mogą straszyć biedne dziewczyny z etatem 2600 brutto,kończą się czasy współczesnych obozów pracy sterowanych przez ubeckie słupy,dino=dno
kierowca
2 lata temu
A w naszej firmie obniżono wynagrodzenie i zwiększyli godziny pracy kierowców oraz wekeendy za granicą w kabinie za darmo.W sklepach zrobili podobnie.Tyrać na okrągło.Więcej pracy za mniej pracy.Tak bohaterzy zostali docenieni!
figo
2 lata temu
Antoni jak chce sie nachlac to niech leci na stacje paliw,bo kto normalny chodzi tak pozno na zakupy.Wlascicielowi Dino wlepic kare,a pracownikom nagrody.
...
Następna strona