Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|
aktualizacja
Materiał powstał przy współpracy z ING Bankiem Śląskim.

Milion na start. Granty dla start-upów i młodych naukowców od ING

13
Podziel się:

Masz pomysł na innowacyjny biznes, który pozytywnie wpłynie na środowisko i społeczeństwo? Ogłoszony przez ING konkurs na najlepsze rozwiązania związane z czystą energią jest dla ciebie. Na zgłoszenie rozwiązania masz czas do 30 maja. Jest o co walczyć, pula nagród to 1 mln zł.

Milion na start. Granty dla start-upów i młodych naukowców od ING
(Adobe Stock, Vladimirs Poplavskis)

W ING ruszyła pierwsza edycja konkursu w ramach Programu Grantowego ING, w którym start-upy i młodzi naukowcy mogą zgłaszać innowacje związane ze zrównoważonym rozwojem.

– Od lat promujemy tego rodzaju rozwiązania. Wprowadzamy do oferty produkty wspierające działania proekologiczne i odpowiedzialnie zarządzamy ryzykiem środowiskowym. Dzielimy się z klientami naszą wiedzą i doświadczeniem. Teraz do działań na rzecz środowiska chcemy zachęcić również start-upy i młodych naukowców – mówi Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego. 

400 tys. zł nagrody głównej na rozwój projektu

Konkurs odbywa się pod hasłem "Jak możemy zapewnić czystą i dostępną energię". Bank liczy na zgłoszenia, które zmierzą się z takimi wyzwaniami jak zanieczyszczenie powietrza, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy poprawa efektywności energetycznej.

Najlepsze pomysły otrzymają granty na dalszy rozwój. Autorzy zwycięskiego rozwiązania mogą liczyć na 400 tys. zł, drugie miejsce to 300 tys. zł, a trzecie – 150 tys. zł. Organizatorzy przewidują również możliwość przyznania nagród specjalnych o łącznej wartości 150 tys. zł.

– Tworząc założenia programu przeprowadziliśmy wiele badań i rozmów ze start-upami i naukowcami. Stworzyliśmy koncepcję konkursu adresującą potrzeby i oczekiwania tej grupy. Uwzględniliśmy elementy, które są dla niej istotne, m.in. warsztaty, mentoring, działania promocyjne. Wierzymy, że dzięki temu przyczynimy się do popularyzacji rozwiązań w zakresie czystej i dostępnej energii oraz twórczego myślenia nastawionego na kreowanie i rozwijanie innowacyjnych projektów w obszarze ESG – wyjaśnia Małgorzata Jarczyk-Zuber, Chief Innovation Officer ING Banku Śląskiego. 

Najlepsze rozwiązania wybierze kapituła konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz trzeciego sektora. Finalistów poznamy już 6 czerwca, a zwycięzców 27 czerwca podczas gali finałowej konkursu.

Co ważne, start-upy i młodzi naukowcy mają możliwość nawiązania kontaktu z inwestorami oraz firmami z portfolio ING. Wartością dodaną są również prowadzone przez ekspertów banku warsztaty na temat projektowania nowych rozwiązań. Dodatkowo zwycięzcy mogą wziąć udział w indywidualnym mentoringu dopasowanym do potrzeb prowadzonego przez nich projektu.

Rozwiązania można zgłaszać przez formularz online dostępny na www.ing.pl/programgrantowy. Na stronie znajduje się także regulamin konkursu oraz wszystkie niezbędne informacje.

ING stawia również na działania edukacyjne

Do utworzenia Programu Grantowego ING z rocznym budżetem w wysokości 2 mln zł bank zobowiązał się w – ogłoszonej w połowie ubiegłego roku – Deklaracji Ekologicznej. Konkurs dla start-upów i młodych naukowców będzie organizowany dwa razy w 2022 roku.

Co więcej, do końca 2023 roku ING przeznaczy 5,3 mld zł na sfinansowanie rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz innych projektów proekologicznych.

Wypełniając prośrodowiskowe zobowiązania, bank angażuje się w działania edukacyjne.

W latach 2021-2023 wspólnie z partnerami zrealizuje program edukacyjny na temat zmian klimatu, z którym dotrze do kilkuset szkół podstawowych. Wspiera również wolontariat pracowniczy tworząc specjalny eko-fundusz "Moje środowisko" o wartości 300 tys. zł rocznie. Dzięki wsparciu pracownicy ING mogą realizować projekty ekologiczne na rzecz lokalnych społeczności.

Konkretne finansowe wsparcie płynie do samorządów. Na inwestycje w projekty prośrodowiskowe ING przeznaczy do końca przyszłego roku 500 mln zł. Kolejne 300 mln zł zainwestuje w promocję elektromobilności, w tym finansowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych przez ING Lease Polska czy budowę stacji ładowania.

ING posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów kredytowych, wspierających rozwiązania ekologiczne. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

Więcej informacji na temat Deklaracji Ekologicznej i związanych z nią działań można znaleźć na stronie banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał powstał przy współpracy z ING Bankiem Śląskim.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
marko1605
12 miesięcy temu
Trzeba się załapywać?
dvsdv
12 miesięcy temu
Pomysły na biznes (produkt) to rzecz powszechna, ale ich realizacja (sprzedaż) już nie. W naszych szkołach za mało stawia się na przedsiębiorczość i na finansową edukację. Produkuje się „niemyślących, mało twórczych pracowników”. Do tego rozdawnictwo pieniędzy wzmaga brak inicjatywy. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie mogli zobaczyć, że można budować majątki, pomimo niewysokich zarobków.
ANTONI
12 miesięcy temu
POLSKA POWINNA URUCHOMIĆ POZYSKIWANIE GAZU Z GŁUPKÓW. JEST ICH W TYM KRAJU AŻ NADTO DUŻO
ciekawe
12 miesięcy temu
A już dziesięć tysięcy dzieci - ofiar wojny w Jemenie, to nikogo nie obchodzi?...
ekonomistka
12 miesięcy temu
A ja prowadzę biznes związany z czystą energią od ponad 10 lat. Nie dostałam za to ani złotówki z ING. A od kiedy wojna w Ukrainie to wszyscy rzucili się na pseudo promocje...tylko i wyłącznie dla reklamy banku. Tam wojna a u nas czysty zysk. Wy nie organizujecie szkoleń z tematyki środowiska tylko z obsługi kałasznikowa bo nie wiadomo kiedy przyjdzie potrzeba z niego skorzystać. W Czarnobylu czerwony las świeci a wy nam wmawiacie jakieś dyrdymały o środowisku