Notowania

porty
24.06.2019 12:15

Morawiecki: "Uczynimy Trójmiasto hubem na Morzu Bałtyckim". W Gdańsku podpisano trzy ważne umowy

- Podpisujemy umowy na poprawę kolejowego dostępu do portów w Gdańsku i Gdyni, warte ok. 3 mld zł - powiedział w poniedziałek w porcie w Gdyni premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter KPRM)
(Fot: Twitter KPRM)

W sumie w projekt zaangażowane są trzy różne firmy. W ciągu 30 miesięcy mają wykonać prace na linii kolejowej 226 i stacji Gdańsk Port Północny oraz na linii 965 i stacji Gdańsk Kanał Kaszubski. W Gdyni chodzi m.in. o rozbudowę stacji Gdynia Port.

Prace mają dotyczyć modernizacji i przebudowy torów na stacjach portowych Gdańska(w sumie około 70 km) i Gdyni Port (około 115 km). Przebudowane mają zostać rozjazdy oraz przejazdy kolejowo-drogowe. Prace zakładają też rozbudowę sieci trakcyjnej. W rezultacie możliwa będzie obsługa dłuższych i cięższych składów.

ARP: Stocznie w Gdańsku i Szczecinie rozpoczęły projekt 'Polskie Stocznie'

- Chcemy, by pociąg o długości 750 m był w stanie od razu wjechać do portu, bo to pozwoli oszczędzić czas. Dzięki temu będziemy jeździć szybciej, przewozić więcej towarów, o 50 proc. poprawi się przepustowość torów do portu – powiedział Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe.

Obejrzyj: Wiceminister infrastruktury: Polska kolej przeżywa renesans

Z kolei Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że za 2,5 roku Polska będzie miała "pełną gotowość infrastruktury kolejowej, która zwiększy możliwości transportowe przyjmowania towarów i uczynienia z Trójmiasta hubu na Morzu Bałtyckim".

- To wizja rozwoju, która się ziści – powiedział premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: porty, pkp, trójmiasto, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2019

WertyCo jeszcze wymyślą żeby odbić Gdańsk?. Mierzeję już przekopali? Na szczęście nigdy nie oddamy Gdańska PiSowi niech im wystarczy wschodnia wiocha to im … Czytaj całość

24-06-2019

mikiodpi...się od trójmiasta kłamliwy oszuście

24-06-2019

bogdanWreszcie Gdańsk się rozwija w dobrym tempie a niemcy niech psioczom.

Rozwiń komentarze (168)