Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Morawiecki zaatakował prywatną służbę zdrowia? "Wierzę, że wczorajsza wypowiedź była nieporozumieniem"

102
Podziel się

Nie milkną echa czwartkowej wypowiedzi premiera Morawieckiego na temat zaangażowania prywatnych placówek medycznych w walkę z pandemią, z której wynikało, że jest ono, delikatnie mówiąc, niewielkie. "Niektórym po prostu pękły serca" - napisała potem szefowa Grupy Lux Med. W piątek spotkał się z nią minister zdrowia Adam Niedzielski, tłumacząc, że doszło do nadinterpretacji wypowiedzi premiera.

Morawiecki zaatakował prywatną służbę zdrowia? "Wierzę, że wczorajsza wypowiedź była nieporozumieniem"
Zgodnie z zapowiedzią, szef MZ spotkał się w piątek z prezes Lux Med Anną Rulkiewicz. (Twitter.com)
bDYMnOzV

- Czy służba prywatna dzisiaj ratuje? Czy ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? Czy słyszymy o tym, że jakieś wielkie szpitale są otwarte i zamieniane na placówki dla pacjentów z COVID-19? Otóż nie. Tylko państwo w takich chwilach próby, najtrudniejszych chwilach próby musiało rzucić i rzuciło wszystkie swoje środki po to, by uratować jak najwięcej Polaków - powiedział w czwartek Mateusz Morawiecki.

Wątek pojawił się na konferencji obostrzeniowej, bo szef rządu przypominał o pomysłach komercjalizacji służby zdrowia. A wprowadzać ją mieli poprzednicy - z rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zobacz także: Nowe obostrzenia. Ekspert o terminie, kiedy mogą zostać poluzowane
bDYMnOzX

Później tłumaczył, że nie jest to zapowiedź nacjonalizacji tego segmentu - ale przypomnienie, że prywatna służba zdrowia "w inny sposób patrzy na pewne sprawy". Mimo wyjaśnień prywatna służba zdrowia poczuła się tymi słowami nieuczciwie potraktowana.

"Niektórym po prostu pękły serca" - tak wypowiedź skomentowała Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med. Dziś pani prezes została zaproszona przez ministra NIedzielskiego. Nie ma wątpliwości, że oba wydarzenie mają bezpośredni związek.

Zaświadcza o tym również wpis na Twitterze Rulkiewicz. Prezes Lux Med dziękuje w nim za spotkanie z ministrem. Jest też wdzięczna za "docenienie roli sektora prywatnego w walce z pandemią".

bDYMnOAd

"Przekażę te słowa personelowi medycznemu. Wierzę, że wczorajsza wypowiedź premiera była nieporozumieniem i dalej będziemy współpracować dla dobra pacjentów" - napisała Rulkiewicz.

Już wcześniej, w piątek przed południem, szef MZ zapewniał, że doszło do "nadinterpretacji" tej wypowiedzi. Na czym polegała ta nadinterpretacja?

- Intencją wypowiedzi pana premiera było pokazanie, że model prywatyzacji całego systemu opieki zdrowotnej i braku takiego centralnego mechanizmu koordynacyjnego bardzo utrudniłby postępowanie w sytuacji kryzysowej - przekonywał na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

bDYMnOAe

Chwilę później dziękował też prywatnej służbie zdrowia, bo "ona jest zaangażowana w walkę z covidem. My we współpracy z przedstawicielami prywatnych szpitali, prywatnych firm, które działają w tej branży medycznej, podejmujemy razem decyzje" - mówił, niejako zaprzeczając czwartkowym słowom premiera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYMnOAy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(102)
Edek
miesiąc temu
Prywatna sluzba zdrowia to rak toczacy zdrowe spoleczenstwo. Zobaczcie co jest w USA. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to najprostsza droga do bezdomnosci.
sok
miesiąc temu
Gdyby nie prywatna służba zdrowia, to już bym nie żyła.
smutny
miesiąc temu
ech morawiecki, lepiej dla niego jakby nic nie mówił. taki milczący to nawet wygląda na mężna stanu ....
bDYMnOAz
obserwator
miesiąc temu
Ale wszystkim to wiadomo że to obajtkowe salony. Pewnie sycylijczycy mogą się od nich uczyć.
Nie prawda?
miesiąc temu
Prywatna służba zdrowia jest super, jak masz pieniądze i nieskomplikowaną " usterkę" poważne choroby leczy państwo.
...
Następna strona