Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Na stoku tylko w maseczce. Tak ma wyglądać sezon narciarski

6
Podziel się

Polscy i zagraniczni właściciele stoków narciarskich już szykują się do zimy. Koronawirusa się nie obawiają, bo - jak mówią - działają na świeżym powietrzu. Ten sezon będzie jednak wyglądał inaczej niż dotychczasowe.

Na stoku tylko w maseczce. Tak ma wyglądać sezon narciarski
W tym sezonie wyjazd na narty będzie możliwy (Pixabay)
bDoaCgKZ

O stanie przygotowań do zimy pisze "Rzeczpospolita". W Polsce na razie zbyt wiele nie wiadomo. Resort spraw wewnętrznych podkreśla jedynie, że na stokach muszą panować warunki, które będą zgodne z covidowymi rozporządzeniami.

Właściciele stacji narciarskich nie chcieli jednak czekać na konkretne wytyczne i sami wzięli się do roboty. - Nie czekamy na to, co przygotują na górze - mówi "Rzeczpospolitej" Sylwia Groszek ze Stowarzyszenia Bezpieczny Stok.

Kilka tygodni temu właściciele stoków skrzyknęli się i przygotowali przepisy, które miałyby obowiązywać zimą na ich obiektach. Propozycję wysłali właśnie do Ministerstwa Rozwoju.

bDoaCgLb
Zobacz także: Obejrzyj także: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

O dystans czy maseczki w branży się nie obawiają. Jak twierdzą, narciarze i tak są zazwyczaj mocno opatuleni, więc o zarażenie jest trudniej. Gorzej będzie w punktach gastronomicznych i wypożyczalniach. Te będą musiały po prostu dostosować się do obowiązujących w danym czasie reżimów sanitarnych.

A co jeśli ktoś wybierze się za granicę? Tu również nikt nie planuje zamykania stoków narciarskich. Austriacy chcą na przykład działać zupełnie normalnie, choć z obowiązkowymi maseczkami.

bDoaCgLh

Podobnie jest we włoskich Alpach oraz we Francji. Tam również trzeba będzie zakrywać usta i nos, przede wszystkim w kolejkach gondolowych, ale również na wyciągach krzesełkowych czy zwykłych orczykach.

Jeśli zatem nic się przez najbliższy miesiąc nie zmieni, to fani białego szaleństwa mogą liczyć, że w tym roku nie będą musieli sobie robić przymusowej przerwy od szusowania.

bDoaCgLC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Romek
2 miesiące temu
Może z wiatrem z maską a pod wiatr bez , lub tylko z maską na gondoli przecież w Polsce ich prawie nie ma, rząd światowy powinien byc udobruchany , a tak na poważnie Łukaszenko masz wielkie jaja . Dzwon do Putina po bomby jądrowe i tyle. Precz z globalistami
pistoburdel
miesiąc temu
Na nartostradzie tylko Duda i nikt poza nim!!!!!
Chirurg gener...
2 miesiące temu
Operacja się udała,pacjent jest zmęczony.
bDoaCgLD
Bazyliszek
2 miesiące temu
Człowiek w żelaznej masce?
Cezary
2 miesiące temu
Łuski zostały zrzucone.