Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Michał Wąsowski
Michał Wąsowski
|
aktualizacja

Najdroższa obietnica wyborcza. Czy dałoby się ją spełnić?

Według wyliczeń Forum Obywatelskiego Rozwoju, najdroższą do spełnienia obietnicą wyborczą byłoby wprowadzenie zerowego PIT, postulowane przez Bezpartyjnych Samorządowców. Jak jednak przekonywali goście Debaty Gospodarczej Money.pl, sytuacja finansów publicznych w 2024 r. będzie bardzo napięta, w związku z czym są małe szanse na realizowanie wielomiliardowych obietnic. - To jest niewykonalne - podkreślał dr Jakub Borowski, główny ekonomista banku Credit Agricole. Z kolei Patryk Wachowiec, analityk prawny FOR, przyznał: - Gdy tworzyliśmy licznik, pytaliśmy partie, w jaki sposób proponują pokryć te obietnice. Bardzo często nie było na to odpowiedzi.
5
Podziel się:
KOMENTARZE
(5)
Pradziadek 87
4 miesiące temu
Każdy powinien mieć możliwość pracy (jeżeli ma siły i ochotę) do końca życia, a prawo do emerytury po ukończeniu 70 lat mężczyźni i 65 lat kobiety. Wielkość emerytury powinna zależeć od uskładanych pieniędzy w ZUS.
Brutalna praw...
4 miesiące temu
Czekam na nowy obowiazkowy dla wszyskich, vez zadnych wyjątków wiek emerytalny. Dajmy na to 75 l dla kobiet i mezczyzn, przechodzi policjant, strazak, nauczyciel, pielegniarka, murarz, kierowca, sprzataczka, slowem wszyscy. Nie jak teraz na wczesniejsze emerytury orzechodza wybrańcy, typu nauczyciele i policjanci, a plebs tyra do wieku emerytalnego. Chce zobaczyc miny tych, ktore chetnie befą pracowac di 75 r zycia bez pobietania zadnych wczesniej emerytur i laczenia tych dochodów. Do 75 robisz. Praca uszachetnia i czyni wolnym. 😊
Tyle na temat
4 miesiące temu
Cenzura wrocila, czyli faktycxn9e demokracja na cal3go. 😊
Jan
4 miesiące temu
Jak Się jest finansowanym przez pis z naszych podatków to wszystko można !
Victor
4 miesiące temu
Bezpartyjnych fachowcow zdecydowanie dosc a ciagnie sie ta bezparyjnosc od ojca wszyskich bezpartyjnych - rzecznika rzadu terrorystycznego J. Urbana.