Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Największe w regionie Centrum Psychiatrii. Budimex buduje w Białymstoku

1
Podziel się

Budowa Centrum Psychiatrii w Białymstoku to nowe zadanie, przed którym staje Budimex, największa firma budowlana w Polsce. Kontrakt o wartości ponad 28,7 mln zł został podpisany 24 marca br., a jego finalizację przewidziano na maj 2022 r.

Budimex buduje w Białymstoku największe w regionie Centrum Psychiatrii
Budimex buduje w Białymstoku największe w regionie Centrum Psychiatrii (materiały partnera)
bEpRglQl

Artykuł sponsorowany

W ramach przedsięwzięcia, firma Budimex będzie odpowiedzialna za szereg kluczowych czynności, począwszy od przygotowania projektu, poprzez uzyskanie właściwych pozwoleń, po prace wykonawcze. Nowo podpisane zlecenie to kontynuacja współpracy rozpoczętej przy realizacji budowy oddziałów klinicznych w latach 2011-2018. – Kolejny projekt, który będziemy realizować we współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku to dla nas duży sukces, ale też wyzwanie. Podobnie, jak w ramach budowy oddziałów klinicznych, w obecnym przedsięwzięciu wykorzystamy wiedzę i doświadczenie, które wierzymy – ponownie będą źródłem satysfakcjonującego efektu dla obu stron – mówi Dariusz Blocher, Prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA.

Komfortowa funkcjonalność

Konstrukcja powstającego Centrum Psychiatrii to 4 kondygnacje, w tym 3 naziemne i 1 podziemna. Całkowita powierzchnia budynku zajmie 5080 m², z czego ok. 3846 m² przewidziano na powierzchnię użytkową. Koncepcja projektowa obiektu zakładająca kształt odwróconej litery D, obok części specjalistycznej, obejmuje wydzielony obszar rekreacyjny. Dzięki temu, oprócz przestrzeni szpitalnych oddziałów o kubaturze ok 12 900 m³, łącznie 76 pacjentów zyska do dyspozycji zielone patio.

bEpRglQn

Praktyczne rozwiązania

W projekcie przewidziano budowę dwóch wejść głównych – jedno zlokalizowane od strony północnej, prowadzące do Kliniki Psychiatrii Dorosłych, drugie od strony południowej – do Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Na oddziale dedykowanym dorosłym zaplanowano 40 łóżek, a dla dzieci i młodzieży – 36.

bEpRglQt

Projekt inwestycji powstał z troską o komfort zarówno pacjentów, jak i pracowników służb medycznych.
Dwa podjazdy dla karetek pogotowia ułatwią ratownikom szybką odpowiedź na zgłoszenia i skrócą czas oczekiwania pacjentów.

Dodatkowo oddział wyposażony w dwie windy wewnętrzne, zapewni sprawną komunikację na terenie obiektu oraz ułatwi przemieszczanie się osób niepełnosprawnych.

To nie pierwszy szpital zbudowany przez Budimex

Firma Budimex, ma na swoim koncie wiele zrealizowanych inwestycji, m.in. budynki biznesowe, obiekty użyteczności publicznej, w tym placówki medyczne, jak np. Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku, Szpital Psychiatryczny w Ząbkach czy obiekt dydaktyczny Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który został nagrodzony Złotą Kielnią.

W trosce o najmłodszych pacjentów, Budimex już od 7 lat, realizuje także program "Strefa Rodzica". Niewykorzystane szpitalne przestrzenie, spółka zamienia w przytulne pomieszczenia, w których hospitalizowane dzieci mogą spędzać czas ze swoimi rodzicami. Do tej pory firma oddała do użytku już ponad 30 Stref Rodzica w szpitalach w całej Polsce. Liczne inwestycje na terenie całego kraju i ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów, jakim może pochwalić się Budimex, to solidny fundament do budowania współpracy opartej przede wszystkim na rzetelności i zaufaniu.

bEpRglQu

Artykuł sponsorowany

bEpRglQO
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(1)
dsfsdf
rok temu
Mam nadzieję, że prezes PIS będzie na otwarciu i dostanie kartę stałego klienta