Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy. ThyssenKrupp zlikwiduje 3 tys. etatów do 2026 roku

Niemiecki gigant stalowy porozumiał się ze związkiem zawodowym IG Metall w ramach umowy płacowej. Oznacza to, że 3 tys. etatów w ramieniu hutniczym należącym do ThyssenKruppa zniknie do 2026 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Thyssenkrupp porozumiał się w tej sprawie ze związkiem zawodowym (zdjęcie ilustracyjne).

Jak zapewnił ThyssenKrupp, zmniejszenie zatrudnienia obejdzie się bez przymusowych zwolnień. Będzie realizowanego 31 marca 2026 roku - donosi "Puls Biznesu" za Reutersem.

Umowa ze związkiem zawodowym zakłada także wdrożenie "pakietu kryzysowego". Jednym z jego punktów są skrócone godziny pracy.

Koncern przeprowadzi także korekty produkcyjne w branży stalowej. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która tnie aktywność rynkową i zapotrzebowanie na stal.

ThyssenKrupp już musiał odejść od swoich prognoz na lata 2019-2020 przez spowalniającą gospodarkę, na której wyhamowanie wpływa ogólnoświatowy kryzys związany z wirusem SARS-CoV-2.

Zobacz też: Zwolnienie z podatku do 1 lipca? Prezes PFR odpowiada na postulat Lewiatana

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

EuroTen zakład w Niemczech ma 75tys pracowników. A ci co odchodzą idą na wcześniejsza emeryturę lub emeryturę. Wiec żadnych zwolnień nie ma.

25-03-2020

adabeda ryć szparagi szweine

25-03-2020

GarkotlukuPo co takie informacje komus w Polsce potrzebne? Napisz jak i dla kogo ta firma dzialala podczas 2 wojny swiatowej!!!

Rozwiń komentarze (11)