Notowania

Niespełnione obietnice ministrów: tylko siedmioro wpłaciło pieniądze z nagród na Caritas

Spośród 151 ministrów i wysokich urzędników, którzy mieli oddać nagrody przyznane im przez premier Beatę Szydło, zaledwie siedmioro zapewniło, że wpłaciło pieniądze na Caritas – informuje "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Beata Szydło przekonywała, że nagrody dla jej ministrów są w pełni uzasadnione (Fot: STANISLAW KOWALCZUK)

W efekcie interpelacji poselskiej Krzysztofa Brejzy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ujawniła, że ministrowie w rządzie Beaty Szydło otrzymali hojne nagrody pieniężne za rok 2017. Spotkało się to z powszechnym oburzeniem, co Beata Szydło skomentowała w emocjonalnym przemówieniu na sejmowej mównicy, kiedy próbowała wykazać, że ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali je za "ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały".

Jarosław Kaczyński chce również obniżyć pensje posłów i senatorów.
Ministrowie nagrody przekażą na Caritas. Kaczyński: Będzie skromniej

Przyznane w tajemnicy nagrody doprowadziły do poważnego kryzysu wizerunkowego partii rządzącej. Aby uratować sytuację, prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w kwietniu 2018 r., że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą te środki na rzecz Caritas.

Mieli na to czas do 15 maja 2018 r.

Obejrzyj: Dostał nagrodę, musiał przekazać na Caritas. Padło pytanie, czy Bartosz Kownacki czuje się "frajerem"

Czy tak się rzeczywiście stało? Poseł Brejza rozesłał pytania do centrali i wszystkich oddziałów Caritasu. Tylko z trzech dostał potwierdzenie, że wpłat dokonano – informuje "GW".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: Beata Szydło, ministrowie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-05-2019

opinianieudolna próba przykrycia faktu , że z listy PO do parlamentu europejskiego startowali komuniści i że 5 komunistów zostało wybranych do Brukseli mimo … Czytaj całość

31-05-2019

zibino tylko głupiec by uwierzył że oddadzą to co "ukradli", gdyby oddali to każdy by się chwalił potwierdzeniem oddania a wszystko utajnili, … Czytaj całość

31-05-2019

suwerenOjtam ,ojtam.Trzeba jakoś oszczędzać bo działki ziemne dogie.

Rozwiń komentarze (433)