Notowania

Nowy rozkład rozkład jazdy PKP. Sprawdź zmiany, by dojechać w poniedziałek do pracy

Nowy rozkład jazdy PKP ogłosiła w grudniu 2018 r. Teraz trzeba jednak wprowadzić korekty. Wszystko przez remonty, które mocno zmieniają trasy pociągów w ostatnich latach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
W nowym rozkładzie pociągi pojadą trasą prowadzącą przez nowy most na Bugu.

Marcowa korekta rozkładu jest pierwszą, ale na pewno nie ostatnią w tym roku. Odpowiada za to szereg inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego. Wszystko w myśl zasady, że musi być przez lat parę źle, żeby wreszcie mogło być lepiej.

Co więc kolejarze zamkną, a gdzie otworzą? Spółka PKP PLKw specjalnym komunikacie , że po korekcie już 25 marca pociągi wrócą na trasę Wrocław – Krotoszyn. Tam właśnie udało się wreszcie ukończyć remont 40 km torów od stacji Grabowno Wielkie – Zduny.

66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych

Z kolei, całkiem nowe perony przywitają pasażerów na trasie z Warszawy do Białegostoku. Po remoncie oddane do użytku będą stacje: Małkinia i Sadowne oraz przystanki: Prostyń, Zaręby Kościelne, Kietlanka i Szulborze Wielkie.

Korekta uruchamia też nową trasę: Sadowne Węgrowskie – Czyżew. Tam pociągi pojadą po nowym torze, a prace przeniosą się na drugi tor. Podróżni przejadą też zupełnie nowym mostem na Bugu.

Farba pachną również perony na trasie Jaworzno Szczakowa – Trzebinia (Jaworzno Ciężkowice oraz Balin), w Otwocku oraz na stacji Szczecin Główny.

PKP PLK poinformowała również, że w marcu wrócą bezpośrednie połączenia z Radomia do Dęblina. Z kolei w Nowym Dworze Mazowieckim, będą zmiany w komunikacji lokalnej i dalekobieżnej.

W niedzielę 10 marca ruszy też kolejny etap modernizacji linii Warszawa – Radom. Remontowany będzie odcinek Warka-Radom. Dlatego między Strzyżyną a Radomiem pociągi zastąpią autobusy.

Nadal ciężko będzie w Krakowie. Utrzymana będzie przerwa w kursowaniu pociągów w dni robocze, na odcinku Podłęże – Kraków Główny. Między 9:50 a 14:30. tylko niektóre składy przebiją się przez Kraków Olszę.

Żeby się w tym zamieszaniu nie pogubić najlepiej sprawdzić interesujące nas połączenia na "Portalu pasażera". Z zawartych tam informacji dowiemy się, w jakim realnym czasie w trakcie prowadzonych remontów na torach, dojedziemy do wybranej stacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rozkład jazdy, pkp, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2019

PO to złodziejski plebsktoś pamięta, jak zaoczne magistry z PO, głównie historii, kilka lat z rzędu nie potrafiły rozkładu jazdy pociągów ułożyć i pociągi miały po … Czytaj całość

09-03-2019

jaroTo co teraz te cymbały wyprawiają z koleją przechodzi ludzkie pojęcie . Pomimo ,że poprzedni rząd wyremontował tyle tras , wybudował tyle nowych … Czytaj całość

09-03-2019

ZdegustowanyCoraz więcej remontów, po których pociągi jeżdżą coraz wolniej. Przykład: Łódź Widzew - Warszawa zachodnia. Miało być 50 minut - jest 1 godzina 30 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)