Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nowy rozkład rozkład jazdy PKP. Sprawdź zmiany, by dojechać w poniedziałek do pracy

15
Podziel się

Nowy rozkład jazdy PKP ogłosiła w grudniu 2018 r. Teraz trzeba jednak wprowadzić korekty. Wszystko przez remonty, które mocno zmieniają trasy pociągów w ostatnich latach.

W nowym rozkładzie pociągi pojadą trasą prowadzącą przez nowy most na Bugu.
W nowym rozkładzie pociągi pojadą trasą prowadzącą przez nowy most na Bugu. (Agencja Gazeta)
bDAdYDnV

Marcowa korekta rozkładu jest pierwszą, ale na pewno nie ostatnią w tym roku. Odpowiada za to szereg inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego. Wszystko w myśl zasady, że musi być przez lat parę źle, żeby wreszcie mogło być lepiej.

Co więc kolejarze zamkną, a gdzie otworzą? Spółka PKP PLKw specjalnym komunikacie , że po korekcie już 25 marca pociągi wrócą na trasę Wrocław – Krotoszyn. Tam właśnie udało się wreszcie ukończyć remont 40 km torów od stacji Grabowno Wielkie – Zduny.

Zobacz także: 66 mld zł na inwestycje kolejowe. 90 proc. środków zaangażowanych
bDAdYDnX

Z kolei, całkiem nowe perony przywitają pasażerów na trasie z Warszawy do Białegostoku. Po remoncie oddane do użytku będą stacje: Małkinia i Sadowne oraz przystanki: Prostyń, Zaręby Kościelne, Kietlanka i Szulborze Wielkie.

Korekta uruchamia też nową trasę: Sadowne Węgrowskie – Czyżew. Tam pociągi pojadą po nowym torze, a prace przeniosą się na drugi tor. Podróżni przejadą też zupełnie nowym mostem na Bugu.

Farba pachną również perony na trasie Jaworzno Szczakowa – Trzebinia (Jaworzno Ciężkowice oraz Balin), w Otwocku oraz na stacji Szczecin Główny.

bDAdYDod

PKP PLK poinformowała również, że w marcu wrócą bezpośrednie połączenia z Radomia do Dęblina. Z kolei w Nowym Dworze Mazowieckim, będą zmiany w komunikacji lokalnej i dalekobieżnej.

W niedzielę 10 marca ruszy też kolejny etap modernizacji linii Warszawa – Radom. Remontowany będzie odcinek Warka-Radom. Dlatego między Strzyżyną a Radomiem pociągi zastąpią autobusy.

Nadal ciężko będzie w Krakowie. Utrzymana będzie przerwa w kursowaniu pociągów w dni robocze, na odcinku Podłęże – Kraków Główny. Między 9:50 a 14:30. tylko niektóre składy przebiją się przez Kraków Olszę.

Żeby się w tym zamieszaniu nie pogubić najlepiej sprawdzić interesujące nas połączenia na "Portalu pasażera". Z zawartych tam informacji dowiemy się, w jakim realnym czasie w trakcie prowadzonych remontów na torach, dojedziemy do wybranej stacji.

bDAdYDoe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAdYDoy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Zdegustowany
2 lata temu
Coraz więcej remontów, po których pociągi jeżdżą coraz wolniej. Przykład: Łódź Widzew - Warszawa zachodnia. Miało być 50 minut - jest 1 godzina 30 minut, ale..: postoje w Żyrardowie (5 minut - nie wiem po co postój w takiej dziurze, skoro są pociągi Kolei Mazowieckich), Skierniewice - postój 7 minut, Koluszki - postój 4 minuty... I w takim przypadku pociągi kursują planowo. Durnie z PKP IC podpisują się pod takim rozkładem jazdy, PKP PLK się cieszy, nie musi płacić kary za opóźnienia. Uwaga. W przyszłym rozkładzie będzie kilka hitów, np, Zakopane - Gdynia przez Łódź Fabryczną!!!, Łódź Fabryczna - Warszawa Lotnisko Chopina (z pominięciem Warszawy Zachodniej oczywiście) i wiele, wiele innych głupich połączeń w myśl zasady: im dłużej tym lepiej (nie wiem tylko dla kogo).
Jan
2 lata temu
Pamiętam za czasów PRL z mojego małego miasteczka wszędzie można było dojechać a za czasów "rozkwitu" robi się trzeci swiat
123
2 lata temu
" Nowy rozkład rozkład jazdy PKP. Sprawdź zmiany, by dojechać w poniedziałek do pracy " - hahaha teraz by w poniedziałek dojechać do pracy trzeba w niedziele wieczorem startować, nasze pociągi jeżdżą coraz wolniej, zamiast coraz szybciej, 1939 pociąg parowy osiągał w Polsce ok.160 km/h teraz średnia pociągu na trasie jest 80 km/h jeszcze trochę o rowerem będzie szybciej, wiwat PKP.
bDAdYDoz
koli
2 lata temu
Na zdjeciu most na Wisle w Tczewie, podpis most na Bugu. Autor znalazl pierwsze lepsze zdjecie i mysli ze jest najmadrzejszy.
Agda
2 lata temu
A może ktoś mi powie jak dojechać z Zamościa do Krakowa? Ostatnio było z przesiadką w Rzeszowie a teraz niema nic.