Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jgt
|
aktualizacja

Ochrona Jarosława Kaczyńskiego. Tyle wynoszą wydatki, które ponosi PiS

366
Podziel się

1,8 mln zł kosztowała ochrona Jarosława Kaczyńskiego w 2019 roku. Rok wcześniej kwota ta była mniejsza o 200 tys. zł. Takie liczby podaje portal Interia. Za ochronę prezesa PiS odpowiada firma Grom Group.

Przy trzech ochroniarzach i transporcie wychodzi około 3 300 zł dziennie.
Przy trzech ochroniarzach i transporcie wychodzi około 3 300 zł dziennie. (East News)
bEpzfaaJ

Z dokumentów, którymi dysponuje Krajowe Biuro Wyborcze, wynika, że najniższy przelew opiewał na kwotę 24,6 tys. zł. Żeby chronić Jarosława Kaczyńskiego, partia wydaje nawet 150 tys. zł miesięcznie.

Interia opisuje, że z rachunku bankowego PiS wynika, że Grom Group otrzymuje regularne wpłaty od PiS. Tylko w marcu 2019 r. ochroniarze Jarosława Kaczyńskiego dwukrotnie zarobili po 135 tys. zł. W ciągu ubiegłego roku zainkasowali łącznie 1 862 035 zł. W zeszłym roku koszty wzrosły. Jeszcze do maja firma ochroniarska nie pobierała więcej niż 135 tys. zł. Potem kwota wzrosła do 150 tys. zł.

Jak mówi cytowany przez portal gen. Grzegorz Mozgawa, były szef Biura Ochrony Rządu, to zapewne kwota brutto. Po odjęciu VAT i standardowej marży 7 proc., zostaje ok. 100 tys. zł. Przy trzech ochroniarzach i transporcie wychodzi około 3 300 zł dziennie.

bEpzfaaL

Pod koniec kwietnia TVN24 pisał o najnowszym nabytku Grom Group. Firma założona w 2010 r. przez byłych funkcjonariuszy służb specjalnych Tomasza Grabowskiego i Wojciecha Kowalczyka zakupiła od Nadleśnictwa Łomża ośrodek szkoleniowy. Jak podawał portal, jego główną częścią jest pięciohektarowy poligon. Cena to 2,3 mln zł.

bEpzfabm
KOMENTARZE
(366)
Gromowiec
rok temu
Czy ochrona ma wariant podniesienia eskadry F 16 z Poznania w celu ochrony domu na Mickiewicza bo prezes puścił bąka ? W odsłuchu wewnętrznym domu mogło to wyglądać na wybuch. A drony ? Czy ktoś się nad tym zastanowił ?
ochrona
rok temu
tyrana zawsze była droga
ed
rok temu
widać z tego jak wiele ma na sumieniu skoro sie tak bardzo boi
bEpzfabn
suweren
rok temu
On ma swiadomość jak bardzo "kochają " go rodacy.....!
jurek
rok temu
i po co chronić takiego wieprza???? zamknąć w Tworkach albo na Białołęce i taniej będzie.....
...
Następna strona