Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Odroczenie płatności składek do ZUS. Ruszyła lawina wniosków

36
Podziel się

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z uproszczonego wniosku o odroczenie płatności składek. Do ZUS wpłynęło już ponad 18 tys. tego rodzaju pism. Zapytań jest znacznie więcej.

Nie brakuje chętnych do skorzystania z ulg jakie daje ZUS.
Nie brakuje chętnych do skorzystania z ulg jakie daje ZUS. (East News, Karol Makurat/REPORTER)
bDKdcfVN

Dotychczas wpłynęło 18,4 tys. wniosków w sprawie odroczenia terminu płatności składek - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych cytowany przez PAP. ZUS dostaje w tej sprawie nawet kilkadziesiąt tysięcy zapytań dziennie.

Urzędnicy przypominają, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z uproszczonego wniosku o odroczenie o trzy miesiące terminu płatności składek oraz zawieszenie spłaty należności objętych zawartymi wcześniej umowami.

Wniosek jest przeznaczony dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od sposobu prowadzenia przez nich księgowości. Wniosek jest już dostępny na stronie internetowej ZUS. Żeby go wypełnić, wystarczą podstawowe dane, w tym NIP, REGON lub PESEL.

bDKdcfVP
Zobacz także: Koronawirus to wzrost bezrobocia. Przedstawiciel pracodawców kreśli smutną wizję

- Należy tam również krótko, w żołnierskich słowach wyjaśnić, w jaki sposób epidemia koronawirusa wpłynęła na sytuację finansową wnioskodawcy, że nie ma możliwości opłacenia w terminie należności - wyjaśnia prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

We wniosku należy zaznaczyć czego on dotyczy, np. odroczenia terminu płatności składek, zawieszenia układu ratalnego czy zawieszenia spłaty już posiadanej umowy o odroczenie.

bDKdcfVV

Wniosek można złożyć elektronicznie, pocztą lub osobiście, w placówce ZUS. Po pozytywnym rozpatrzeniu, Zakład prześle umowę, którą trzeba podpisać i odesłać W czasie epidemii można wysłać skan, a oryginał dostarczyć później.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDKdcfWq
KOMENTARZE
(36)
pak
11 miesięcy temu
ale przecież teraz ma wejść ZWOLNIENIE z płacenia składek przez 3 miesiące . Czy nie zrobią tak, że kto zawnioskuje o odroczenie nie będzie mógł wnioskować o zwolnienie ?
Artur
11 miesięcy temu
Co z tego że odroczą i tak trzeba bedzie spłacic i tak teraz czy za 90 dni to jest bez znaczenia
BOLO
11 miesięcy temu
Wszyscy mają odroczenie ZUS tylko księża kościół ma i rolnicy umorzenie składek ZUS - rolniczy płacą KRUS 285 zł na kwartał czyli jakieś 92 zł na miesiąc - rolnicy odetchną bo jak by im nie umorzyli KRUS do bankrutują - a reszta płaci po 1400 zł co miesiąc to równość społeczna
bDKdcfWr
dedra
11 miesięcy temu
Polacy to jedyna okazja do likwidacji tej komunistycznej nikomu nie potrzebnej bandy.
hehe
11 miesięcy temu
za mało biurokracji !!! chcemy więcej
...
Następna strona