Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KKG
|
aktualizacja

Na Orlen sypią się gromy. Ekspert: to dlatego stacje podnoszą ceny

- Mówienie, że to Orlen dyktuje w Polsce ceny jest dużym uproszczeniem - powiedział w programie "Newsroom" WP Jakub Bogucki, analityk e-petrol.pl. - To jest nadużycie. Trzeba rozróżnić funkcjonowanie koncernu i innych firm paliwowych od cen hurtowych, po których stacje kupują paliwo, a to, jak funkcjonuje sam rynek stacji. On jest mocno konkurencyjny i to ma ogromne znaczenie. Jeśli jedna sieć stacji obniża ceny, inne są zmuszone do podejmowania podobnych kroków, by nie odstawać i powalczyć o klientów. Mówienie, że Orlen wymusza ceny jest nieuprawnione, bo nie jest detalistą hurtowym ani detalicznym. Ceną, do której polski rynek odnosi się od niepamiętnych czasów, jest to cena spotowa, do której są doliczane różne rabaty, dlatego ceny krajowe są niższe. Orlen publikuje swoje cenniki ofertowe, ale to nie znaczy, że one obowiązują dla wszystkich. Czasem stacje muszą zejść przy paliwach z własnej marży, by przyciągnąć klientów, ale odrabiają to na marży innych...

rozwiń
171
Podziel się:
KOMENTARZE
(171)
Wisien88
wczoraj
Paliwo drożeje źle co oni wyprawiają, paliwo tanieje źle o co tu chodzi.
Robert
wczoraj
Jak wasz guru Komorowski mawiał: znajdźcie sobie lepiej płatną pracę, albo przesiądźcie się na rowery🤣🤣🤣
Irokez
2 dni temu
Detalista hurtowy i detalista detaliczny, hmm ciekawe czy jest ciąg dalszy artykuły?
Prswda
2 dni temu
Obajtek nie jest panem świata to on nie dyktuje ceny.za obniżki i tak prędzej czy później zapłacimy.każdy człowiek, który ma trochę oleju w głowie to wie.
Maćkowiak R.
3 dni temu
Zapraszam do Włocławka, tutaj ceny paliw to w ogóle jakaś kpina. Od niepamiętnych czasów, odkąd jeden nie zasiadł jako prezes polskiej izby paliw płynnych to ceny wywindowały mocno w górę patrząc do innych regionów nawet 50km od Włocławka ceny są niższe od kilku do kilkunastu groszy na litrze. To jest istny terror.
...
Następna strona