Notowania

Oświadczenie majątkowe Mariusza Kamińskiego. Oszczędności? Zaledwie 5 tys. zł

Oświadczenie majątkowe Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych, co roku znajduje się w świetle zainteresowań mediów. Wszystko przez stosunkowo niskie oszczędności, które ma poseł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Mariusz Kamiński średnio na miesiąc zarabia ponad 16 tys. zł brutto - wynika z jego oświadczenia za ubiegły rok. (Fot: Leszek Szymański)

Nie ma ręki do pieniędzy. Na początku kadencji, a więc w 2015 r., Mariusz Kamiński w oświadczeniu majątkowym w rubryce "zasoby pieniężne" zapisał 2 tys. zł, podczas gdy już w 2016 r. i 2017 r. w tej samej rubryce wpisywał... "nie dotyczy". Rok temu poseł swoje oszczędności szacował na 20 tys. zł.

W tym roku Mateusz Kamiński swoje oszczędności ocenił na 5 tys. zł.

(Oświadczenie Majątkowe)
(Fot: sejm.gov.pl)

To może dziwić, gdy spojrzy się na zarobki. Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że Kamiński zarobił w 2018 r. jako minister koordynator ds. służb specjalnych 171 tys. zł, a jego dieta poselska wyniosła 29 tys. zł.

(Oświadczenie Majątkowe)
(Fot: sejm.gov.pl)

W poprzednich latach brak oszczędności w oświadczeniach majątkowych ministra nie uszedł uwagi mediów i niektórych posłów. - Minister albo nie przykłada się do wypełniania oświadczeń majątkowych i sprawę traktuje bardzo lekko, albo zarabiając blisko 20 tys. zł miesięcznie wydaje te pieniądze w błyskawicznym tempie - komentował rok temu oświadczenie Kamińskiego poseł PO Marcin Kierwiński w rozmowie z Wirtualną Polską.

Poseł i minister koordynator ma wciąż to samo mieszkanie o wartości ok. 300 tys. zł o powierzchni 39 mkw. na własność i kredyt mieszkaniowy w Getin Banku - do spłaty pozostało ponad 98 tys. zł. Co ciekawe, kwota się nie zmniejsza - na początku kadencji przy rubryce "kredyt" widniała kwota 85 tys. zł.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS
Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. 63 tys. zł oszczędności i trzy razy wyższy kredyt

Obejrzyj także: Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: oświadczenie majątkowe, mariusz kamiński, majątek, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2019

qazWidać że ma problemy z alkoholem

05-06-2019

WscibskiPlayboy z niego..... Chyba musi być drugie dno jego zasobów finansowych

05-06-2019

allWydaje na bokserkę?

Rozwiń komentarze (16)