Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Oświadczenie majątkowe Mariusza Kamińskiego. Oszczędności? Zaledwie 5 tys. zł

17
Podziel się

Oświadczenie majątkowe Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych, co roku znajduje się w świetle zainteresowań mediów. Wszystko przez stosunkowo niskie oszczędności, które ma poseł.

Mariusz Kamiński średnio na miesiąc zarabia ponad 16 tys. zł brutto - wynika z jego oświadczenia za ubiegły rok.
Mariusz Kamiński średnio na miesiąc zarabia ponad 16 tys. zł brutto - wynika z jego oświadczenia za ubiegły rok. (PAP, Leszek Szymański)
bDYNcXqZ

Nie ma ręki do pieniędzy. Na początku kadencji, a więc w 2015 r., Mariusz Kamiński w oświadczeniu majątkowym w rubryce "zasoby pieniężne" zapisał 2 tys. zł, podczas gdy już w 2016 r. i 2017 r. w tej samej rubryce wpisywał... "nie dotyczy". Rok temu poseł swoje oszczędności szacował na 20 tys. zł.

W tym roku Mateusz Kamiński swoje oszczędności ocenił na 5 tys. zł.

bDYNcXrb

To może dziwić, gdy spojrzy się na zarobki. Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że Kamiński zarobił w 2018 r. jako minister koordynator ds. służb specjalnych 171 tys. zł, a jego dieta poselska wyniosła 29 tys. zł.

W poprzednich latach brak oszczędności w oświadczeniach majątkowych ministra nie uszedł uwagi mediów i niektórych posłów. - Minister albo nie przykłada się do wypełniania oświadczeń majątkowych i sprawę traktuje bardzo lekko, albo zarabiając blisko 20 tys. zł miesięcznie wydaje te pieniądze w błyskawicznym tempie - komentował rok temu oświadczenie Kamińskiego poseł PO Marcin Kierwiński w rozmowie z Wirtualną Polską.

bDYNcXrh

Poseł i minister koordynator ma wciąż to samo mieszkanie o wartości ok. 300 tys. zł o powierzchni 39 mkw. na własność i kredyt mieszkaniowy w Getin Banku - do spłaty pozostało ponad 98 tys. zł. Co ciekawe, kwota się nie zmniejsza - na początku kadencji przy rubryce "kredyt" widniała kwota 85 tys. zł.

Zobacz także: Obejrzyj także: Wicepremier o zarobkach w budżetówce: My ministrowie jakoś dajemy sobie radę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYNcXrC
KOMENTARZE
(17)
PIS OUT
12 miesięcy temu
PO CO NAM TAKI POLITYK, KTÓRY PRZY TAKIEJ KASIE NIC NIE POSIADA, TO JAK ON MOŻE RZĄDZIĆ POLSKĄ
hydraulik
2 lata temu
opiaty są drogie...
T75
2 lata temu
... resztę przepił...
bDYNcXrD
sdfg68
2 lata temu
Prawdo podobnie Posłowie i inni ,mają umarzane po 5 latach kredyty ,chyba 80%,zaciągniętego .dlatego wszyscy mają kredyty.
pikol
2 lata temu
Przepił