Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Otwarcie większych sklepów. "Szybciej, niż się niektórym wydawało"

- Jestem umiarkowanym optymistą w tej kwestii - tak rzecznik rządu Piotr Mueller odpowiada na pytanie o otwarcie galerii handlowych. Jak dodał, może się to stać "szybciej, niż się niektórym wydawało". Być może jeszcze w maju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Rzecznik rządu zapowiedział, że otwarcie galerii handlowych może nastąpić jeszcze w maju (Fot: photoheuristic.info, (CC BY 2.0))

Mueller był gościem Radia Zet. Mówił tam m.in. o kwestii otwarcia galerii handlowych i o tym, że rząd jest w stałym kontakcie z ich właścicielami oraz przedstawicielami.

Nie ulega wątpliwości, że handel na pewno w najbliższych miesiącach nie wróci do tego, co znamy choćby sprzed 2 miesięcy. Nawet gdyby władze zdecydowały się na otwarcie galerii, to wciąż obowiązywałby w nich reżim sanitarny.

- W tej chwili rząd analizuje to, co nam przedstawiono, czyli różnego rodzaju warianty uruchomienia galerii handlowych i na tej podstawie chcemy wypracować taki konsensus, który by pozwalał na to, aby w jakieś części uruchomić galerie handlowe, ale oczywiście pod określonym reżimem sanitarnym - powiedział Mueller.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jak informowaliśmy w mijającym tygodniu w money.pl, rząd rozważa wykorzystanie m.in. kamer termowizyjnych do monitorowania temperatury ciała klientów. Więcej szczegółów na temat otwarcia galerii przeczytasz tutaj.

Mueller dodawał również, że rząd zastanawia się nad tym, czy przywrócić mały ruch graniczny bez konieczności odbywania kwarantanny.

W piątek na pograniczu polsko-niemieckim doszło w tej sprawie do ostrych protestów. "Wpuśćcie nas wreszcie do domów i do pracy!" - takie hasła zawisły na sztandarach protestujących, którzy pojawili się na przejściach granicznych. Protest odbył się z zachowaniem obostrzeń epidemicznych. Informowaliśmy o nim w naszych serwisach.

Mieszkańcy zachodnich krańców Polski narzekają, że przez obowiązujące przepisy praktycznie nie są w stanie pracować. Chyba że zrezygnują z kontaktu z rodziną. Na terenach przygranicznych tysiące naszych obywateli pracuje bowiem po drugiej stronie granicy. Sprawa dotyczy również południa kraju i granicy z Czechami.

Rzecznik rządu zapowiedział, że na początku przyszłego tygodnia temat ten powinien pojawić się na sztabie kryzysowym.

- Jeżeli teraz w weekend spłyną do nas informacje dotyczące liczby zachorowań chociażby u naszych sąsiadów za granicą, przy tych najbliższych terenach granicznych, wtedy trzeba będzie ocenić to ryzyko i zdecydować, czy je podejmujemy i czy otwarty zostanie mały ruch graniczny bez kwarantanny - powiedział Piotr Mueller w Radiu Zet.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2020

Ttalitaryzm500 osob umarlo przez 2 miesiace na korone a dziennie 1000 na inne choroby a rzad PIS zniszczyl gospodarke budowana po wojnie ciezka praca przez … Czytaj całość

25-04-2020

Uwolnijcie ludzi!Tysiące profesorów i epidemiologów już się wypowiedziało na całym świecie. NIE MA ŻADNEJ PANDEMII. Rząd nas więzi w domach ZE WSTYDU!!! Bo niby jak ma … Czytaj całość

25-04-2020

filozofCIEKAWE KTO WYMYŚLIŁ KORONOWIRUSA I SPROWOKOWAŁ UPADEK GOSPODAREK.WEDŁUG MNIE TYLKO ŚWIATOWA FINANSJERA A JEJ CELEM JEST TO ŻEBY BOGACI BYLI JESZCZE … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (123)