Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.08.2019 19:58

Państwowa stocznia grubo pod kreską. Nauta traci kontrakty i ma problemy z terminami

Stocznia Nauta z opóźnieniem opublikowała swoje sprawozdanie za rok 2018. Strata wynosi blisko 58 mln zł. Co więcej, obecne zobowiązania przekraczają wartość majątku spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Agencja Gazeta)
Morze Bałtyckie, platforma wiertnicza "Petrobaltic" (Fot: Dominik Werner)

W raporcie finansowym podliczone skrupulatnie aktywa obrotowe, jak zapasy materiałowe i gotowe produkty są mniejsze od krótkoterminowych zobowiązań o 95 mln zł.

Cytowany przez "Fakt" rewident uważa, że wyniki finansowe firmy mogą "budzić poważne wątpliwości co do zdolności jednostki do kontynuacji działalności”.

Wzrost cen w Polsce. Ekspert: "Inflacja wciąż jednak pod kontrolą"

Głównie wpływa na to zbyt mała liczba zamówień. Sytuację miała się diametralnie zmienić po "tłustych" zamówieniach od MON. Wzrost sprzedaży specjalnej, czyli dzięki wojskowym kontraktom widać w sprawozdaniu.

Problem jednak w tym, że to pieśń przeszłości, bo obecne zamówienia od wojskowych dostaje głównie Stocznia Wojenna. To ją zakupiła przed dwoma laty Polska Grupa Zbrojeniowa.

Wodowanie w gdyńskiej stoczni. Okręt wywiadowczy dla Szwedów

Nauta nie ma też szczęścia w realizowanych kontraktach. Tak było np. w przypadku statku dla Uniwersytetu Gdańskiego. Błędy konstrukcyjne kosztowały stocznie 14 mln zł. Sytuacji też nie poprawił wypadek podczas którego częściowo został zatopiony dopiero co budowany statek „Hordafor V”.

Ze względu na jakość prac i opóźnienia Nauta straciła też kontrakt z Lotosem. Firma musiał a przerwac przebudowę platformy wydobywczej Petrobaltic. Kontrakt przejeła konkurencyjna firma prywatna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka morska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2019

Baca z północyO jak mi przykro... Co by tu jeszcze upaństwowić, czy też repolonizować?

19-08-2019

ZatroskanyCóż pewnie zarządza nią jakiś Misiewicz - dziękujemy ci PiSie.

20-08-2019

zigorRydzowi dać, stoczniowcem jeszcze nie był ale już na jedną stocznię zbierał tylko gdzieś zgubił, chyba razem z bezdomnym co w mercedesach mieszkał.

Rozwiń komentarze (271)