Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Pensja minimalna. Pracodawcy: różna w zależności od regionu i branży

W przyszłym roku płaca minimalna ma wynieść 2450 zł. - Wolałbym bardziej merytoryczną dyskusję niż przepychanie się liczbami. Warto byłoby porozmawiać generalnie o koncepcji płacy minimalnej. My proponowaliśmy regionalizowanie wysokości płacy minimalnej: czym innym jest złotówka w Warszawie, czym innym w małym miasteczku. Powinna też być różna w poszczególnych branżach - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceprezes Business Center Club Zbigniew Żurek.

KOMENTARZE
(55)
He
5 lata temu
Panie Żurek pan żyje w czasach PRL Ceny wszędzie są takie same w sieciowkach a na bazarach jeszcze wyższe.Ceny usług są wyższe komunikacja jest droższa za 12 km.jazdy busem do sklepu płace w jedną stronę 6zl.Bus jest tylko rano .Ceny usług fryzjerskich damskich mycie strzyżenie modelowanie od 80 zł. a w Warszawie place 50 zł.Zycie na wsi czy w małym mieście kosztuje tyle samo.Czas wyjść za biurka i pojechać do Pcimia Dolnego
ZK590
5 lata temu
Panie Żurek. W warszawie np. GAZ jest droższy bo ma 23% VAT a na wsi jest prawie za darmo. O węglu, energii el., wodzie, żywności, podatkach pozna powiedzieć to samo.
prestovis
5 lata temu
A po co pieniądze? nich pracują za miskę ryżu
Franek
5 lata temu
W stolicy mieszkania sa drogie ale żywnosc jest tańsza niż w sklepikach na wsiach. I to o ok 20-30%. Tam nie ma marketow tylko GS-y , nie ma promocji, obnizek cen, wyprzedaży. Tam cena jest stała. No ale skad decydenci moga o tym wiedzieć, oni tam nigdy nie byli.
Ptak1
5 lata temu
czym innym jest złotówka w Warszawie, czym innym w małym miasteczku. A żołądki wszędzie takie same .
...
Następna strona