Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Pensja minimalna znów wzrosła. Minister Szwed zapowiada, co będzie za rok

Najniższe wynagrodzenie wzrosło. - Dokładnie tak, pensja minimalna to 3010 zł, a stawka godzinowa 19,70 zł. Tutaj ważne jest to, że od wielu lat utrzymujemy minimalną płacę na poziomie powyżej 50 proc. średniego wynagrodzenia i chcemy to utrzymać - powiedział w "Money. To się liczy" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. - Bardzo nam zależało, by płaca minimalna wzrastała odpowiednio. W przyszłym roku, chcąc utrzymać poziom powyżej 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia, to musi rosnąć też pensja minimalna - dodał.

KOMENTARZE
(101)
Rodzic
2 lata temu
Za wychodek szeląga (3,00 zł na Dworcu Zachodnim w Warszawie). Zjadłem jeno jaje (na śniadanie, 2 szt po 50 gr.). Drożej sr...m, niźli jadam, to są obyczaje. I takie to fraszki mogą sobie przypominać Polacy jeżdżący z dziećmi w odwiedziny do babci czy dziadka. 3 osoby x 3,00 zł daje 9,00 zł w tym było jedno dziecko niepełnosprawne.
PO ...
2 lata temu
Pensje wzrosły ? Oj, znowu Polacy będą niezadowoleni .
Przedsiębiorc...
2 lata temu
Panie Stanisławie dlaczego Pan mówi o poprzednikach czy zawsze musi być winny ktoś kto nie ma z tymi zmianami nic wspólnego, trochę samokrytyki, proszę odnieść się do realiów jest źle, jak można mówić o czymś co nie było wprowadzone z czasem, który pozwoliłby normalnym ludziom przygotować się do zmian i je zaakceptować. Może to jest dobry pomysł ale wykonanie godne pożałowania. Co teraz mają zrobić ludzie, którzy zainwestowali ??? w Firmę, plany na przyszłość ??? rozwaliliście to tak trudno się przyznać ??? chyba, że to był cel Waszych zmian wtedy GRATULUJĘ udało się to uzyskać.
Taka ciekawos...
2 lata temu
W 16 wieku w Rzeczpospolitej A dokładniej w Koronie za jednego złotego dukata można było kupić w ciągu roku tyle samo bochenków chleba co w obecnych czasach za wartość jednego złotego dukata ( ok 800/1000.zl.)
Suweren
2 lata temu
chleba a ile teraz kupimy to jest ważne nie ile zarabiamy tylko ile za to kupujemy ,w Polsce paliwo tańsze od Niemiec a ile l paliwa za płace minimalne kupi Polak a ile Niemiec .
...
Następna strona